Sorry, maar de de opgevraagde pagina komt niet (meer) voor in ons systeem.
Als u zelf een URL heeft ingetoetst, controleer dat dan op typefouten.
Heeft u ergens op een link geklikt, geef het dan door aan ons of aan de webmaster van de site met de link.
Suriname is een land met een rijke culturele en religieuze diversiteit. Deze diversiteit is duidelijk zichtbaar tijdens uitvaarten, die in Suriname meer zijn dan alleen afscheid nemen; ze zijn vaak een weerspiegeling van diepgewortelde tradities, geloofsovertuigingen en culturele gebruiken. Elke religieuze gemeenschap in Suriname heeft haar eigen rituelen en gebruiken die worden gevolgd tijdens het overlijden en de daaropvolgende uitvaart. Hier bespreken we de belangrijkste kenmerken van Surinaamse uitvaarten, waarbij we onderscheid maken tussen verschillende religies.
Christelijke uitvaarten in Suriname worden vaak gekenmerkt door plechtigheden in een kerk of kapel, gevolgd door een begrafenis of crematie. De christelijke gemeenschap in Suriname is divers, met onder meer katholieke, protestantse en evangelische gelovigen.
De uitvaart begint meestal met een kerkdienst, waarbij familie en vrienden samenkomen om het leven van de overledene te herdenken. Er worden vaak Bijbellezingen en gebeden gehouden, en er worden hymnes gezongen. Na de dienst wordt de overledene naar de begraafplaats gebracht voor de begrafenis. Bij katholieke uitvaarten is het gebruikelijk dat er een mis wordt gehouden, waarbij de priester zegeningen uitspreekt en wierook wordt gebruikt. Bij protestantse uitvaarten is er vaak een grotere nadruk op de preek en het persoonlijk gedenken van de overledene.
Christelijke uitvaarten kunnen verschillen afhankelijk van de etnische achtergrond van de overledene. Creolen, Javanen, en Marrons hebben hun eigen unieke invloeden en rituelen, zoals het zingen van traditionele liederen of het houden van een zogenaamde “dede oso” (rouwzitting) bij Creoolse families, waarbij men de nacht doorbrengt met gezang, dans en verhalen vertellen om de overledene te eren.
.
- Fragiel staakt-het-vuren tussen Iran en Israël kalmeert oli…..
- Tweede Miss Inheemse Suriname-verkiezing in startblokken..
- Dc Wongsodikromo: “Saramacca is klaar voor landbouwvraag va…..
- PL teleurgesteld dat Javaans Nieuwjaar geen nationale vrije…..
- Akkoord over lonen zorgpersoneel in Suriname..
- Suriname-Guyana Kamer van Koophandel maakt historisch debuu…..
- Uitvaart Patricia Etnel vrijdag..
- Breeveld: onder voorbehoud tekenen van regeerakkoord “chant…..
- Samen sterk voor het bos: Tropenbos Suriname investeert in …..
- Akkoord over secundaire voorzieningen voor veiligheidsdiens…..
- Peneux: ‘Leerkrachten worden respectloos behandeld’..
- Karg en Lall luiden noodklok: illegale visserij zet sector …..
- Suriname tekent statuut OIC Labour Centre..
- Rechter doet nog geen uitspraak in kwestie Nickeriestraat..
- Simons vreest niet voor presidentsverkiezing in vvv; deur s…..
- Carlos ‘Linka’ Linger brengt na acht jaar nieuwe song u…..
- Kabinet-Simons: een reële belofte of status quo?..
- Trump geland op Schiphol, onderweg in ‘The Beast’ naar dine…..
- IOL-directeur: “Wekelijks diploma’s valideren voor vertrekk…..
- Suriname ondertekent toetreding tot OIC Labour Centre..
- Chan in de cel?..