PARAMARIBO — De RSS Barracuda, het meest geavanceerde vaartuig in het bezit van de staat Suriname, is volledig operationeel en speelt een cruciale rol in de bescherming van het maritieme gebied van het land. Vrijdag organiseerde de bevelhebber van het Nationaal Leger, Werner Kioe A Sen, een demonstratie aan boord van de RSS Barracuda.
Verschillende stakeholders en netwerkpartners werden uitgenodigd om de operationele capaciteiten van het schip van dichtbij te ervaren en de geavanceerde mogelijkheden van de Barracuda in actie te zien. De gasten gingen aan boord bij de steiger van de Maritieme Autoriteit Suriname, waarna ze vertrokken voor een demonstratievaart.
“De maritieme uitdagingen in Surinaamse wateren, waaronder illegale visserij en de noodzaak om de olie- en gasindustrie te beschermen, waren belangrijke redenen om de marine te versterken”
Gedurende de vaart werden verschillende oefeningen uitgevoerd, waaronder brandbestrijding en het gebruik van waterkanonnen. De gasten kregen een gedetailleerd overzicht van de capaciteiten van het schip en konden zelf zien hoe de bemanning de noodzakelijke vaardigheden en paraatheid toonde om in noodsituaties snel en effectief te reageren.
“Het was van groot belang dat we als staat de capaciteit hebben om controles uit te voeren, vooral met de investeringen in de olie- en gasindustrie, maar ook met betrekking tot onze natuurlijke hulpbronnen, zoals vis”, aldus de bevelhebber. De maritieme uitdagingen in Surinaamse wateren, waaronder illegale visserij en de noodzaak om de olie- en gasindustrie te beschermen, waren belangrijke redenen om de marine te versterken.
De bevelhebber wijst op de internationale druk, zoals de mogelijke plaatsing op de EU blacklist, als een ander argument om de capaciteiten van de marine uit te breiden. Kioe A Sen geeft verder aan dat de samenwerking met regionale en internationale partners essentieel is voor een succesvolle kustbewaking en grenscontrole.
“Het clusteren van capaciteiten en interdepartementale samenwerking is de strategie waar we voor gekozen hebben. Het heeft geen zin om als klein land met verschillende entiteiten te werken die elk hun eigen koers varen. We moeten gezamenlijk optrekken om de natuurlijke hulpbronnen van ons land te beschermen.”
- Finaal concept Wet Collectieve Rechten komende week naar DN…..
- Reactie op redactioneel artikel dWT ‘Hypocrisie NDP’..
- Bromfietser overlijdt acht dagen na aanrijding met truck..
- STVS personeel heft prikactie op na gesprek met Moensi..
- Wrange vruchten populisme..
- SRD 700.000 en sieraden buitgemaakt bij gewelddadige berovi…..
- Prikactie bij STVS: personeel eist oplossing voor overuren..
- Man aangehouden te Stolkertsijver voor illegaal vuurwapenbe…..
- CBB-directeur belooft de beste kiezerslijsten voor komende …..
- Relatie Suriname-Nederland onder vergrootglas tijdens sympo…..
- Bromfietser overlijdt door letsels aanrijding..
- KPS politiekapel vervolgd project muzieklessen verzorgen aa…..
- Drugsverdachte in de kraag gevat..
- Termijnen medisch tuchtcollege en money laundering commissi…..
- Ambtenaren bij de STVS roeren zich..
- Dieven breken in woning Osmiumstraat in en maken kluis buit..
- Meer Keniaanse politie arriveert in Haïti voor veiligheidsm…..
- Bromfietser overleden aan gevolgen aanrijding..
- AWJ-minister in regeringsvergadering: ‘Armoedegrens toont d…..
- Armoedegrens vastgesteld op SRD 7337..
- Herstelwerkzaamheden aan de Desire Delano Bouterse Highway..