PARAMARIBO — De RSS Barracuda, het meest geavanceerde vaartuig in het bezit van de staat Suriname, is volledig operationeel en speelt een cruciale rol in de bescherming van het maritieme gebied van het land. Vrijdag organiseerde de bevelhebber van het Nationaal Leger, Werner Kioe A Sen, een demonstratie aan boord van de RSS Barracuda.
Verschillende stakeholders en netwerkpartners werden uitgenodigd om de operationele capaciteiten van het schip van dichtbij te ervaren en de geavanceerde mogelijkheden van de Barracuda in actie te zien. De gasten gingen aan boord bij de steiger van de Maritieme Autoriteit Suriname, waarna ze vertrokken voor een demonstratievaart.
“De maritieme uitdagingen in Surinaamse wateren, waaronder illegale visserij en de noodzaak om de olie- en gasindustrie te beschermen, waren belangrijke redenen om de marine te versterken”
Gedurende de vaart werden verschillende oefeningen uitgevoerd, waaronder brandbestrijding en het gebruik van waterkanonnen. De gasten kregen een gedetailleerd overzicht van de capaciteiten van het schip en konden zelf zien hoe de bemanning de noodzakelijke vaardigheden en paraatheid toonde om in noodsituaties snel en effectief te reageren.
“Het was van groot belang dat we als staat de capaciteit hebben om controles uit te voeren, vooral met de investeringen in de olie- en gasindustrie, maar ook met betrekking tot onze natuurlijke hulpbronnen, zoals vis”, aldus de bevelhebber. De maritieme uitdagingen in Surinaamse wateren, waaronder illegale visserij en de noodzaak om de olie- en gasindustrie te beschermen, waren belangrijke redenen om de marine te versterken.
De bevelhebber wijst op de internationale druk, zoals de mogelijke plaatsing op de EU blacklist, als een ander argument om de capaciteiten van de marine uit te breiden. Kioe A Sen geeft verder aan dat de samenwerking met regionale en internationale partners essentieel is voor een succesvolle kustbewaking en grenscontrole.
“Het clusteren van capaciteiten en interdepartementale samenwerking is de strategie waar we voor gekozen hebben. Het heeft geen zin om als klein land met verschillende entiteiten te werken die elk hun eigen koers varen. We moeten gezamenlijk optrekken om de natuurlijke hulpbronnen van ons land te beschermen.”
- Voedselpakketten en sociale bijstand sneller en toegankelij…..
- President Santokhi spreekt VN-topman en EU-chef over mondia…..
- Politieke partijen registreren zich voor deelname aan verki…..
- Politieposthuis 6 officieel her ingebruik genomen door de p…..
- BEP-voorzitter Asabina: ‘Wij gaan met opgeheven hoofd de ve…..
- Reactie op “Onthutsende onthulling: president Hof zat ook o…..
- Gaanman Velantie: Okanisi-volk verwerpt respectloze wet gro…..
- VSB ernstig bezorgd over mijnbouwovereenkomst met Chinalco..
- Zanger/musicus Ruben Semmoh waagt zich ook aan entertainmen…..
- Ruim 71.000 personen uit bestand koopkrachtversterking geha…..
- Okanisi-volk verwerpt respectloze conceptwet grondenrechten..
- Geen ruimte voor verwarring over Tigri!..
- Dc Lewis: “Plaatselijke gemeenschap is tevreden met de Chin…..
- Bezorgde burger luidt noodklok over vermeende corruptieve p…..
- Perspectief van een Cubaanse influencer in Suriname: Het z…..
- Nieuwe uitgave Wij Slaven van Suriname ook beschikbaar voor…..
- TELESUR blij om veranderde rechtsvorm..
- Cabaretier Rayen Panday hunkert naar show in Suriname..
- Parkeren op het Onafhankelijkheidsplein is verboden..
- Horrorverhalen over mensensmokkel via Suriname..
- Sociale instellingen maken te veel fouten bij het aanvragen…..