Winston Ramautarsing bevestigt tegenover Dagblad Suriname, dat Santokhi’s bombastische ‘Royalty’s Voor Iedereen’, niets meer dan een verkiezingsstunt is geweest. Dat kon het volk natuurlijk al zien aankomen. Je kunt niet verdelen wat je niet hebt en royalty’s ontvang je pas wanneer je iets ontgint en verkoopt.
De komende jaren zullen zich zonder een druppel offshore voltrekken. Dus wat Santokhi aan oud en jong ook beloofde te verdelen: de schatkist kon en kan het simpelweg niet missen. Om die reden zijn de banken er ook met de haren bij gesleept en hebben zij merendeels vriendelijk bedankt. De constructie die met de Hakrinbank en Mopé opgetuigd is, laat geen enkel certificaat in handen van geen enkele burger. Hoe Santokhi het zou hebben aangepakt, zullen wij misschien nooit te weten komen. Er zijn geen royalty’s. Voor niemand. Toch heeft Santokhi op basis van deze belofte, een massa aan kiezers weten te betoveren. Het was geen terloopse opmerking. Het was de centrale belofte van zijn afsluitingsbijeenkomst, waar hij de belofte persoonlijk aan Jenny Simons en aan Gregory Rusland richtte: zij zouden er rijk van worden. Billboards verrezen, niet vanuit de VHP-partijkas, maar op staatskosten. Is het geen tijd om consequenties te verbinden aan dergelijk kiezersbedrog? Eén of twee zetels meer, en Santokhi was er werkelijk en blijvend mee weggekomen. Daarnaast is Rusland en Somohardjo, die net zo goed beloften in dezelfde richting gedaan hebben, geen strobreed in de weg gelegd.
Voor een flagrante vorm van stemmen kopen, zouden we terug moeten naar de danscontesten waar Brunswijk televisies verloot. Gelukkig is de ABOP ietwat geëvolueerd voorbij dat punt. Het is jammer dat juist de VHP, die lange tijd een beleidscultuur gehad heeft, zich onder Santokhi verlaagt tot een weggeefmentaliteit en het voortouw neemt in de pakkettencultuur waar Santokhi zelf in het verleden zo giftig op heeft afgegeven.
The post ROYALTY’S VOOR NIEMAND ..
- Verdeeld..
- Breaking: Voorlopige telling afgerond, NDP de grootste..
- NPS: uitspraken president zijn politiek gekleurd en hypocri…..
- OMO-schuld en CBvS-reactie: Waar blijft de onderbouwing?..
- Custom Connect opent tweede vestiging in Suriname..
- Bezorgdheid VHP-voorzitter/president..
- President Santokhi: “Onafhankelijke verkiezingsautoriteit b…..
- Ondernemer opgelicht via sociale media..
- World No Tobacco Day 2025: Ontmasker de tabaksindustrie..
- Economische uitdagingen blijven ook voor nieuwe regering..
- Nieuwe single ‘Suriname Boss’: ‘Wees trots op je afkomst en…..
- Heldhaftige omstanders voorkomen beroving op klaarlichte da…..
- President bespreekt met verkiezingspartijen verloop verkiez…..
- Zonder spiegel geen toekomst..
- Chas Warning grote intermediair voor A20 bij coalitievormin…..
- Guyana start pilotproject preventie Afrikaanse varkenspest..
- President Santokhi: “Niemand mag zich uitgesloten voelen…..
- Chenella Rozendaal treedt vandaag op tijdens Miss World in …..
- Persconferentie president Santokhi na overleg met politieke…..
- Op World No Tobacco Day 2025: Aandacht voor sluwe tactieken…..
- Bejaarde vrouw gekneveld achtergelaten na woningoverval..