Tekst en beeld Edwien Bodjie
PARAMARIBO — “Zaterdag 7 juni zijn wij jarig en dat vieren wij samen met jullie.” Met die woorden verwelkomde Astrie Thakoersingh, president van de Rotaryclub of Paramaribo Quota de achttien sociale instellingen die een symbolische cheque ontvingen in De Waag aan de Waterkant. De serviceclub vierde haar oprichtingsdag niet met festiviteiten voor zichzelf, maar door solidariteit te tonen. Er werd in totaal ruim 37.000 US dollar – de opbrengst van de succesvolle Quota Men Cookout 2024 – verdeeld.
In een ingetogen en warme sfeer overhandigde de Rotaryclub of Paramaribo Quota woensdag cheques aan instellingen die zich inzetten voor uiteenlopende doelgroepen: kinderen met een beperking, ouderen, alleenstaande moeders, jongeren met trauma’s en mensen met een visuele beperking. Bij de selectie werd gelet op lokale verankering, transparantie en maatschappelijke impact.
“Alle aanvragen worden zorgvuldig gescreend en de voortgang van elk project wordt gevolgd tijdens de uitvoering”Astrie Thakoersingh
Enkele instellingen die steun ontvingen zijn Annie Crèche, waar gewerkt wordt aan vroege stimulatie voor kinderen met een beperking en Excellence Topsport Talentschool, een basisschool die sportief talent begeleidt met aandacht voor persoonlijke ontwikkeling. Kinderhuis Ramoth, dat opvang biedt aan kinderen uit onder meer het binnenland, zal met de bijdrage een computer en printer aanschaffen. Ook de Mytylschool en Huize Tyltyl ontvingen middelen voor respectievelijk educatieve ondersteuning en gespecialiseerde zorg.
Thakoersingh: “Rotary is de grootste serviceclub ter wereld en ook hier in Suriname doen wij ons best om projecten uit te voeren en te ondersteunen die werkelijk verschil maken.” Ze benadrukte dat het de club niet alleen te doen is om geld geven, maar om structurele betrokkenheid. “Onze commissie ‘Kleine projecten’ screent alle aanvragen zorgvuldig en volgt de voortgang van elk project tijdens de uitvoering.”
Dankbaarheid
De aanwezige vertegenwoordigers spraken hun dankbaarheid uit en gaven een inkijk in de plannen die zij met het geld willen realiseren: van het opknappen van een lekkend dak tot het aanschaffen van educatief materiaal, keukenapparatuur of het opzetten van mobiele bibliotheken.
Met deze donatie gaf Rotaryclub of Paramaribo Quota op betekenisvolle wijze invulling aan haar jaardag. “Als je jarig bent, dan trakteer je”, zei één van de leden met een glimlach. In lijn met het motto van de internationale Rotary-beweging stond ook dit jaar dienstbaarheid aan de gemeenschap centraal; niet als plicht, maar als feestelijke vanzelfsprekendheid.
(lees verder onder de )
Helmut Gezius van het Korps Suriname Verkeersvrijwilligers (r) krijgt zijn symbolische cheque overhandigd door Toninho Rodriguez (m) van DSB. Links Winston Morman.
Cookout
De Quota Men Cookout is inmiddels uitgegroeid tot een bekend fondsenwervingsevenement in Suriname. Prominente mannen uit het bedrijfsleven, de politiek, sport en cultuur stellen hun kookkunsten beschikbaar aan het publiek om geld in te zamelen voor het goede doel. Onder de deelnemende ‘chefs’ dit jaar bevonden zich vertegenwoordigers van onder meer Baitali, de Surinaamse Brouwerij en DSB. De volledige opbrengst van het evenement wordt ingezet voor sociale projecten.
Parallel aan de overhandiging van de cheques vond woensdag ook de ‘Poku Prisiri’ plaats in TBL Cinemas, een muziekproject voor jongeren met een beperking dat eerder al steun kreeg van de Rotaryclub of Paramaribo Quota.
In De Waag werd één minuut stilte in acht genomen ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het bootongeluk van zondagavond op de Marowijnerivier. Zeven van de twaalf opvarenden lieten daarbij het leven.
- Michael Babb overleden..
- Thailand wint Miss World-verkiezing 2025..
- Duizenden vrouwen met ongeneeslijke borstkanker krijgen nie…..
- Zwaarbewapende mannen beroven goudkamp in het binnenland..
- President Santokhi benadrukt wettelijke rol bij verkiezings…..
- VHP uit kritiek op verloop verkiezingen en roept op tot dui…..
- VREEMDE REDENERING NPS-VOORZITTER..
- President bezig de democratie te ondermijnen..
- Woning te Asigron door brand verwoest..
- Marwina nieuwe U19-jongens volleybalkampioen..
- President handelde binnen wettelijke en grondwettelijke kad…..
- Diverse NDP-waterdragers binnen de NPS..
- 70 medewerkers Security Alliance ontslagen..
- President misbruikt decreet politieke partijen bij bewust v…..
- Besluiten in regeringsraad: van bermonderhoud tot verkaveli…..
- Communicatieafdeling: “President Santokhi handelde binnen w…..
- HET CIRCUS IN MARRIOTT..
- CHANS KARMA..
- NDP hekelt inmenging president in verkiezingsproces..
- Ontslagvergunning verleend voor zeventig werknemers Securit…..
- Nieuwe DNA moet uiterlijk 29 juni aantreden; Brunswijk geno…..