Rotary Club of Paramaribo Quota heeft voor de 3e keer het Poku Prisiri Project georganiseerd. Dit project richt zich op kinderen met ontwikkelingsstoornissen en verstandelijke en/of lichamelijke beperkingen. Rotary-Quota heeft in het verleden al twee succesvolle edities van Poku Prisiri uitgevoerd, waarbij muzieklessen werden verzorgd aan deze doelgroep op verschillende scholen in Suriname. De lessen eindigden met een muzikale eindpresentatie uitgevoerd door de kinderen zelf.
Het doel van het project is om kinderen kennis te laten maken met muziek en hen te stimuleren in hun algemene ontwikkeling via muziek als middel. Feedback van leraren, ouders en de kinderen bevestigde dat het project uit 2016 een positieve bijdrage leverde, met name door het vergroten van het leerplezier. Scholen en muziekdocenten gaven aan dat voortzetting noodzakelijk is voor duurzaam resultaat. Omdat destijds geen lokale expertise beschikbaar was, werden gespecialiseerde trainers uit Nederland ingezet.
Rotary-Quota heeft in 2025 een “Train de Trainer”-programma uitgevoerd, om lokale expertise op te bouwen voor muzieklessen aan deze doelgroep. Dit programma is vanaf februari 2025 tot aan 4 juni uitgevoerd onder leiding van MJM Music Productions die hebben gezorgd voor de technische expertise als muziekdocenten. Door deze cursus leren leerkrachten hoe ze muziek effectief kunnen inzetten bij kinderen met een beperking. Het doel is muziek structureel te integreren in het lesprogramma van speciaal onderwijsinstellingen.
- Surinam Airways mag voorlopig niet naar de EU vliegen..
- Zevende slachtoffer bootramp Marowijnerivier geborgen..
- Pawiroredjo hoopt dat rekening wordt gehouden met de wonden…..
- Surinaamse vliegtuigen worden geweerd in Europa..
- SLM getroffen door EU-maatregel; vluchten naar Cayenne tijd…..
- Legina Kromosoeto..
- Kevin M. Gompel..
- Anne-marie Helena Tijndal..
- VSB: ‘Nieuwe regering moet snel aan de slag met goed bestuu…..
- NPS houdt vast aan afwijzing staatsgreep en Decembermoorden..
- EU verbiedt vluchten uit Suriname; SLM blijft vliegen via w…..
- Gevallen kabinet-Schoof gaat demissionair verder..
- Chan huilt en Jenny juicht..
- Herdenking 152 jaar Hindostaanse immigratie..
- Dodental stijgt naar zes na bootongeluk: kind nog vermist..
- Salaris versus levenskosten..
- VHP diep geraakt door tragisch bootongeval..
- Panka: “Er is een nationale verzoening nodig”..
- PAHO luidt noodklok voor orkaanseizoen 2025..
- Regeren wordt moeilijk..
- Man badend in bloed dood aangetroffen in auto..