Het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS) heeft, ondanks beperkte financiële middelen, projecten kunnen uitvoeren met hulp van het bedrijfsleven. Wachten op de overheid zou weinig zin hebben, omdat anders niets gerealiseerd zou worden. Minister Gracia Emanuel geeft aan dat haar departement actief heeft gezocht naar bedrijven in de districten om ondersteuning te krijgen.
Ze is tevreden dat het ministerie heeft kunnen bijdragen aan de uitvoering van kleine pluimveeprojecten in gebieden zoals Nieuw Aurora, Marowijne, Boven-Saramacca en Tapanahony. In een gesprek met STVS benadrukt de minister dat goede communicatie essentieel is om betrokken partijen op één lijn te krijgen bij de uitvoering van projecten. Ze verwijst hierbij naar het traditioneel gezag en het districtsbestuur, waarbij de behoeften en wensen van de lokale gemeenschap worden meegenomen.
Emanuel erkent dat een tekort aan financiële middelen en bureaucratie twee grote obstakels zijn geweest voor het ministerie. Toch is ze niet ontevreden over wat ROS de afgelopen vijf jaar heeft kunnen realiseren.
Dankzij financiering van enkele projecten door de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) zijn onder andere sportprojecten uitgevoerd. Daarnaast is steun verleend aan individuele sporters, bonden en organisaties. Ook scholen en buurtorganisaties zijn betrokken bij het beleid van het ministerie en voorzien van sportmateriaal.
Een grote tegenslag was de vernieling van het pand in 2024. Hevige rukwinden hebben het gebouw waarin het ministerie was gehuisvest, zwaar beschadigd. Emanuel geeft aan dat de regering actief op zoek is naar een nieuwe locatie waar het ministerie weer normaal kan functioneren.
Door het gebrek aan kantoorruimte draaien de werkzaamheden momenteel op een laag pitje. Mogelijk zal het ministerie binnenkort verhuizen naar een pand aan de Kwattaweg. Volgens de minister biedt dit gebouw betere faciliteiten dan de vorige locatie.
- Nature Walk voor natuurliefhebbers..
- Informatie sessie in verband met Internationale Epilespie D…..
- Principiële democratie en hygiënisch bestuur..
- I-Care Polikliniek officieel geopend..
- Loonsverhoging van medewerkers AdekUS wordt pas eind februa…..
- Schoon drinkwater voor Gunsi, Akwaukonde en Gran Slee..
- Bedrijfsleven bespreekt kansen voor Surinaamse olie- en gas…..
- Digicel en EBS gaan samenwerking aan..
- Inbraak: Geld, sieraden en andere spullen gestolen..
- Business Summit Diaspora Suriname moet innovatie en investe…..
- Voetbaluitslagen van 4 februari 2025..
- El Salvador biedt aan om “gevaarlijke Amerikaanse criminele…..
- VN-rapporteur waarschuwt voor escalatie op Westelijke Jorda…..
- Ruim 600 bewoners krijgen veilig drinkwater dankzij innovat…..
- Steeds meer gevallen van kanker in Suriname..
- Wat is de bedoeling van Ahilia Welles?..
- Nieuw hoofdkwartier van politie dient als symbool voor hers…..
- Tien doden, meerdere gewonden bij schietpartij in Zweden..
- Waar is het OM? Oostburg heeft vorig jaar drie keer Bouters…..
- Voedselpakketten uit India ‘gewoon een business’..
- Geen aansluiting DA ’91 bij A20-DOE-PRO..