Het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS) heeft, ondanks beperkte financiële middelen, projecten kunnen uitvoeren met hulp van het bedrijfsleven. Wachten op de overheid zou weinig zin hebben, omdat anders niets gerealiseerd zou worden. Minister Gracia Emanuel geeft aan dat haar departement actief heeft gezocht naar bedrijven in de districten om ondersteuning te krijgen.
Ze is tevreden dat het ministerie heeft kunnen bijdragen aan de uitvoering van kleine pluimveeprojecten in gebieden zoals Nieuw Aurora, Marowijne, Boven-Saramacca en Tapanahony. In een gesprek met STVS benadrukt de minister dat goede communicatie essentieel is om betrokken partijen op één lijn te krijgen bij de uitvoering van projecten. Ze verwijst hierbij naar het traditioneel gezag en het districtsbestuur, waarbij de behoeften en wensen van de lokale gemeenschap worden meegenomen.
Emanuel erkent dat een tekort aan financiële middelen en bureaucratie twee grote obstakels zijn geweest voor het ministerie. Toch is ze niet ontevreden over wat ROS de afgelopen vijf jaar heeft kunnen realiseren.
Dankzij financiering van enkele projecten door de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB) zijn onder andere sportprojecten uitgevoerd. Daarnaast is steun verleend aan individuele sporters, bonden en organisaties. Ook scholen en buurtorganisaties zijn betrokken bij het beleid van het ministerie en voorzien van sportmateriaal.
Een grote tegenslag was de vernieling van het pand in 2024. Hevige rukwinden hebben het gebouw waarin het ministerie was gehuisvest, zwaar beschadigd. Emanuel geeft aan dat de regering actief op zoek is naar een nieuwe locatie waar het ministerie weer normaal kan functioneren.
Door het gebrek aan kantoorruimte draaien de werkzaamheden momenteel op een laag pitje. Mogelijk zal het ministerie binnenkort verhuizen naar een pand aan de Kwattaweg. Volgens de minister biedt dit gebouw betere faciliteiten dan de vorige locatie.
- Lilian, Marlene van de L’Isle (67) Paramaribo 5-2-202…..
- Esther Daniels (81) Amsterdam 2-2-2025..
- ‘Nee bedankt’: blanke Zuid-Afrikanen wijzen Tru…..
- Unieke tas met design van kunstenares Sri Irodikromo..
- Meteodienst: Maandag overwegend droog..
- Ruckers-captain Fisher: ‘Unu puru a bluf gi Schakel de Flor…..
- “Er is geen sprake van bewuste blokkade salarissen pe…..
- Wetgeving mogelijk voornaamste steunpilaar van elke samenle…..
- Niet eens een begroting kunnen schetsen…..
- Vijf verdachten aangehouden voor oplichtingen en valsheid i…..
- Zesde verdachte in berovingszaak Cassialaan aangehouden..
- Kabinet president: geen opdracht om personeel Huize Ashiana…..
- De stroomtarieven (2) SPCS: ‘We hebben volgens het contract…..
- Bronto Somohardjo: “PL zal ministerie van OW opeisen”..
- Bouwen is in 2024 nog duurder geworden..
- VES: Bureau Staatsschuld verdient een compliment..
- Column: Borrelpraat no. 858..
- Werkgevers lappen ouderschapsverlof aan hun laars..
- MrZonneman brengt vernieuwing in de showbizz met DUSA Fest..
- Voertuig autobestuurder die aanrijding veroorzaakt tijdens …..
- Brazilië en Mexico zijn de economische reuzen van Latijns-A…..