Het officiële startschot van de nationale Bevrijdingsdag in Nederland is maandagmiddag gegeven in Wageningen, waar premier Dick Schoof samen met zijn Poolse ambtgenoot Donald Tusk het Bevrijdingsvuur heeft ontstoken. De plechtigheid op het hoofdpodium van het Bevrijdingsfestival werd echter kort na de toespraak van de Nederlandse premier opgeschrikt door het afsteken van een rookbom.
ADVERTENTIE
Het vuur werd ontstoken in het bijzijn van duizenden bezoekers, waarmee symbool werd gegeven aan de herdenking en viering van 79 jaar vrijheid in Nederland. “Vrijheid moet je vieren, met vrienden, familie en kennissen,” sprak Schoof. “Maar vergeet niet: vrijheid moet je beschermen. Maak er een prachtige Bevrijdingsdag van vandaag.”
Kort na zijn korte toespraak werd het podium opgeschrikt door een rookbom, die in de richting van de sprekers werd gegooid. De beveiliging greep onmiddellijk in en leidde zowel premier Schoof als premier Tusk veilig van het podium. De politie heeft inmiddels bevestigd dat er niemand gewond is geraakt en dat het incident wordt onderzocht. Er zijn vooralsnog geen aanhoudingen verricht.
Ondanks het voorval gingen de festiviteiten op andere locaties in Nederland gewoon door. In totaal vinden er vandaag veertien Bevrijdingsfestivals plaats in diverse Nederlandse steden, waarbij muziek, cultuur en herdenking samenkomen om stil te staan bij de verworven vrijheden sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog.
Het is voor het eerst dat Schoof als premier het Bevrijdingsvuur ontstak. De aanwezigheid van zijn Poolse collega onderstreepte de historische rol van Poolse troepen bij de bevrijding van Nederland in 1945.
- ‘Al SRD 7 miljoen uitbetaald aan toelage studenten’..
- SLM past regionaal vluchtschema tijdelijk aan wegens onderh…..
- Man bedreigt partner met jachtgeweer, maar komt snel weer v…..
- VSB vraagt uitstel invoering nieuw Burgerlijk Wetboek..
- Jagesar: ‘Suriname moet investeren in menselijk kapitaal vo…..
- Reactie op ‘Ons politiek-bestuurlijk systeem…&#…..
- ‘Private screening’ documentaire Anthony Nesty..
- Inbraak met grote buit aan de Coesewijnestraat..
- De andere kant van de AVD: afvalproblematiek vraagt om seri…..
- Santokhi: ‘E-paspoort is nationale trots’..
- Houders gestolen paspoorten mogen e-paspoort aanvragen..
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewi…..
- Minister Kuldipsingh: Suriname is nog geen voedselschuur, m…..
- Hoofd Vuilophaal: “We hebben al het vuil opgehaald”..
- Karg: ‘Overhaaste invoering nieuw Burgerlijk Wetboek brengt…..
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal..
- Minister MacAndrew: Moderne Arbo-wet essentieel voor veilig…..
- OPTSU: “Overheid en verwerkers buiten volk en rijstboeren u…..
- DNA-kandidaat Nibte bezorgd na nieuwe inbraakpoging bij ver…..
- Mijn gezondheid is geen bevel..
- Bondru zegt: Stemmen op integere leiders en steunt voor Mat…..