Tekst en beeld
PARAMARIBO — Ex-vicepresident Ronnie Brunswijk heeft zondag vriend en vijand verrast met zijn verkiezing tot de nieuwe vicevoorzitter van De Nationale Assemblee. Hij is daarmee officieel, zoals eerder afgesproken door de zes samenwerkende partijen die de nieuwe coalitie vormen, de vervanger van DNA-voorzitter Ashwin Adhin. Wanneer hij afstand heeft gedaan van het vicepresidentschap is niet duidelijk.
Met deze stap zijn de geruchten rondom zijn betrouwbaarheid als coalitiepartner deels weggemaakt. Na een recente videoboodschap via sociale media waarop Brunswijk als Abop-voorzitter de districts- en ressortraadsleden van zijn partij opriep om te gaan bewilligen, werd gesuggereerd dat hij niet in het parlement zou verschijnen.
De vraag blijft nog of Jennifer Geerlings-Simons (NDP) en Gregory Rusland (NPS) met tweederde meerderheid (34 stemmen) als respectievelijk president en vicepresident zullen worden gekozen in het parlement. Iets wat wel een feit moet zijn als alle coalitieleden voor dit tweetal stemmen.
- Dolores B Valies (78) Paramaribo 11-6-2025..
- Ministers PL nog niet bekend..
- Geopolitieke schok: botsing tussen Israël en Iran zet olieh…..
- Dashboard verkiezingen scoort, minder dan 1% verschil met C…..
- Bigi Boy triomfeert bij Dirty Boxing-debuut en krijgt nieuw…..
- 597Netwerken presenteert: ‘De Vijf VolksVragen’ voor minist…..
- BESCHOUWING — Met de omstreden missives is volgens de reger…..
- Jairzinho Rozenstruik wint overtuigend zijn eerste Dirty Bo…..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag mogelijk binnen een week b…..
- DSB faciliteert handel in Staatsolie-obligaties via DCSX en…..
- Pilot’s Final Call: ‘Mayday… Losing Power…..
- Gokken..
- 597Netwerken stelt toets: Vijf vragen vóór je minister word…..
- “Wij zijn Surinamers”: Boeroe-nazaten blikken terug en voor…..
- Nationale herdenking 180 jaar vestiging Boeroes in Saramacc…..
- ROYALTY’S VOOR NIEMAND..
- Santokhi krijgt stank voor dank voor de geheime afspraken m…..
- Zoektocht naar Surinaams-Javaanse familiegeschiedenis tot l…..
- Grote reisfraudezaak Comfort Travel: tientallen slachtoffer…..
- 597Netwerken presenteert vijf toetsingsvragen voor aanstaan…..
- Diverse activiteiten rond 180 jaar vestiging Nederlandse bo…..