door Steven Seedo
PARAMARIBO — “Nu met mij 75ste in zicht wil ik het echt afhebben”, reageert Ronald Snijders tegenover de Ware Tijd over zijn autobiografie. “Ik ben er al mee bezig geweest, maar door allerlei omstandigheden heeft het een tijdje stilgelegen.”ADVERTISEMENT
Volgend jaar moet ook een documentaire van hem uitkomen. Het idee voor de informatieve film bestaat volgens Snijders al geruime tijd. Hij gaat de docu maken samen met de zwarte Rotteramdse regisseur Bouba Dola van Congolese afkomst.
“Door allerlei omstandigheden heeft het een tijdje stilgelegen”
Er zijn al eerder documentaires over de fluitist gemaakt, waaronder door de Wereldomroep, de Nederlandse publieke omroep NTR en door het chef archief van de serie ‘Jazz Portretten’. Een een aantal jaren geleden verscheen ook de documentaire ‘Easy Man’.
Snijders, die ook schrijver én documentalist is, heeft eerder de biografie ‘Man met de piccolo’ geschreven over zijn overleden vader, de bekende musicus Eddy Snijders (1923-1990). Hij is haast elk jaar in Suriname, meestal rond mei voor de herdenking van de geboortedag van zijn vader. De fluitist denkt niet dat hij dit jaar in deze periode naar zijn geboorteland afreist.
- BOG ontvangt denguebestrijdingsmateriaal van Volksgezondhei…..
- Debie: “Volgens mij lijdt Tsang aan geheugenverlies”..
- Reactie op Gajadien: Twee maten, één waarheid..
- Condoleanceregister geopend in kathedraal na overlijden Pau…..
- Uitspraak in zaak Belgische mierensmokkelaars uitgesteld..
- Paus Franciscus overgebracht naar Sint-Pietersbasiliek vóór…..
- Awara aangehouden voor drugs- en munitiebezit..
- Justitie aast op ‘grote boys’; 16 verdachten in tweede fase…..
- Column: Alle neuzen dezelfde kant op..
- Regering krijgt week de tijd om parlement te informeren ove…..
- BESCHOUWING — Laveren tussen grootmachten: Suriname in de m…..
- Waarschuwing aan Brokopondo: drink geen water uit het Afoba…..
- ‘Kinderen kunnen nu hun belangen kenbaar te maken’..
- 2e faseonderzoek SPSB-schandaal brengt 16 verdachten in bee…..