door Steven Seedo
PARAMARIBO — “Nu met mij 75ste in zicht wil ik het echt afhebben”, reageert Ronald Snijders tegenover de Ware Tijd over zijn autobiografie. “Ik ben er al mee bezig geweest, maar door allerlei omstandigheden heeft het een tijdje stilgelegen.”ADVERTISEMENT
Volgend jaar moet ook een documentaire van hem uitkomen. Het idee voor de informatieve film bestaat volgens Snijders al geruime tijd. Hij gaat de docu maken samen met de zwarte Rotteramdse regisseur Bouba Dola van Congolese afkomst.
“Door allerlei omstandigheden heeft het een tijdje stilgelegen”
Er zijn al eerder documentaires over de fluitist gemaakt, waaronder door de Wereldomroep, de Nederlandse publieke omroep NTR en door het chef archief van de serie ‘Jazz Portretten’. Een een aantal jaren geleden verscheen ook de documentaire ‘Easy Man’.
Snijders, die ook schrijver én documentalist is, heeft eerder de biografie ‘Man met de piccolo’ geschreven over zijn overleden vader, de bekende musicus Eddy Snijders (1923-1990). Hij is haast elk jaar in Suriname, meestal rond mei voor de herdenking van de geboortedag van zijn vader. De fluitist denkt niet dat hij dit jaar in deze periode naar zijn geboorteland afreist.
- Wederom markante Surinamers onderscheiden..
- Interesse over autisme neemt toe; Meer activiteiten in de p…..
- Laatste SURGE cohort ondertekeningsceremonie gehouden..
- Nationale Loonraad zit nu aan tot 2030 door wetswijziging..
- NDP-kandidaat Pink beschuldigd van verkrachting..
- Dag van de Arbeid: Surinaams Erfgoed van strijd en solidari…..
- Nieuwe e-visa applicatie en chatbot gelanceerd tijdens AI-b…..
- ‘Algemeen belang weegt zwaarder dan partijbelangen bij verk…..
- Minister Mac Andrew: “Geen grote verbouwing bij nieuw pan…..
- Afwisselend bewolking en regen..
- DNA-kandidaat Jamiro Pink beschuldigd van verkrachting..
- Vakcentrale C-47 wijst vervolg IMF-programma af..
- Kinderen jarenlang opgesloten in ‘horrorhuis’ in Spaanse st…..
- ABS noteert inflatie van 5.8%..
- VHP wil nieuw ministerie voor parastatale bedrijven..
- Persrechter: Toegeven aan eisen politieke partijen zou verk…..
- Column: Geen zuivere koffie..
- Nieuw Burgerlijk Wetboek vanaf vandaag in werking..
- U19-volleybalsters Yelyco sluiten seizoen perfect af..
- BESCHOUWING —Suriname wordt afgetroefd door Guyana..
- Somohardjo waarschuwt Dasai zich niet te laten misbruiken..