De public private partnerschip overeenkomst tussen het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) en Suriname Green Energy Agriculture N.V., zal herzien moeten worden. Die voldoet nu niet aan de wet, stelt minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM).
Er staat er dat er voor de uitvoer van het project, geen militeu-effecten studie nodig is. LVV-minister Prahlad Sewdien en de directeur van het bedrijf, hebben de overeenkomst ondertekend. Dasai was nog geen minister toen de PPP-samenwerking werd gesloten.
Dasai heeft kennisgenomen van de overeenkomst en zijn collega bij Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) geadviseerd om niet aan de aanvraag voor een houtkapvergunning mee te werken. Het perceelland wordt beschikbaar gesteld aan het bedrijf, voor het winstgevend gebruiken voor Landbouw, Veeteelt, Aquacultuur en Agro-Toerisme.
Het deel waar dit bedrijf gebruik van kan maken, is onderdeel van een groter terrein dat LVV ter beschikking heeft gehad van het ministerie van GBB, van ruim 113.000 hectaren tussen de Nickerie- en Coppenamerivier. Jaarlijks moet 10% van de grond tot ontwikkeling gebracht worden, staat in die overeenkomst.
Volgens Dasai is de wet meer dan duidelijk: een milieu-effectenstudie is verplicht voor dergelijke projecten. Zowel LVV als het bedrijf, zullen zich aan de wet moeten houden.
De overeenkomst:
PPP-OvereenkomstDownload
- Bronto en PL spelen Pontius Pilatus..
- Bekende Indiase veteraan-acteur en filmmaker Manoj Kumar ov…..
- Minister Landvreugd garandeert objectiviteit ondanks hij op…..
- Twintigplusser vandoor met groot geldbedrag goudsmid..
- Regeringsraad neemt strategische maatregelen..
- Politie versterkt aanpak jeugd- en zedenzaken met Nederland…..
- Drinkwater en energie voor dorpen in Lawa en Tapanahony..
- Dubieuze gunning infrastructureel werk van ’t Hogerhuys-en …..
- 41 dammers in voorronde landskampioenschap..
- Politieambtenaren doorlopen ‘Jeugd- en zedentraining’..
- Nieuwe Amerikaanse tarieven duperen consumenten en bedrijve…..
- VES: ‘Medisch specialisten en politiek oefenen invloed uit …..
- Verantwoordelijkheid of Onkunde?..
- Nederlands..
- Digitale verkeershandhaving in de maak..
- Houthi’s Schieten Nog Eenmaal Op Amerikaanse Drone..
- Schrijfwedstrijd voor behoud Surinaams erfgoed..
- SEOB bezorgd over wisselkoersgevoeligheid; sociaal programm…..
- Getransformeerd Vaillantsplein met vernieuwd fontein offici…..
- ECD: ‘Geen onregelmatigheden bij afhandelen klachten’..
- Winkelier onder vuur genomen bij gewapende overval in Broko…..