Het deelnemersveld van de halve finales van de play-offs in de Suriname Major League is compleet. Na Robinhood en Transvaal hebben ook Inter Moengotapoe en PVV zich geplaatst bij de laatste vier.
De halve finales, die in een tweeluik worden afgewerkt, zijn zondag van start gegaan in het Dr. Ir. Franklin Essedstadion. Titelverdediger Robinhood neemt het op tegen PVV, terwijl Transvaal tegenover Inter Moengotapoe staat. De wedstrijden beginnen respectievelijk om half zes en acht uur ’s avonds. Op 9 juli worden de returnwedstrijden afgewerkt, met aanvangstijden van half zeven en negen uur ’s avonds. De finale staat gepland voor 12 juli.
Route naar de halve finalesDe route naar de laatste vier zag er dit jaar anders uit dan vorig seizoen, toen de top vier van de reguliere competitie zich rechtstreeks plaatste. Dit keer kwalificeerden alleen Robinhood en Transvaal zich rechtstreeks voor de halve finales door respectievelijk als eerste en tweede te eindigen. Rondewinnaars Inter Moengotapoe en PVV bereikten de halve finale via de kwartfinales, waarin zij over twee wedstrijden afrekenden met respectievelijk Voorwaarts en Notch.
Inter Moengotapoe had geen kind aan Voorwaarts. De club uit Marowijne zette de oudste vereniging van het land met een totaalscore van 5-0 opzij: het eerste duel werd met 3-0 gewonnen, gevolgd door een 2-0 zege in de return.
Ook PVV kende weinig moeite met Notch. De politievoetbalvereniging klaarde het grootste deel van de klus in de heenwedstrijd met een 4-1 overwinning en nam in de return genoegen met een 1-1 gelijkspel.
Historisch perspectiefVan de vier halve finalisten heeft alleen PVV nog geen landstitel op zijn naam staan. Robinhood jaagt op een recordverlengende 27ste titel, terwijl Inter Moengotapoe voor de elfde keer kampioen kan worden. Transvaal, dat met 17 hoofdprijzen vlak achter aartsrivaal Robinhood staat, hoopt op zijn eerste titel sinds het jaar 2000.
- Korpschef Isaacs: “We werken aan integriteit binnen het pol…..
- Boldewijn waarschuwt voor politieke instabiliteit bij krapp…..
- Energietransitie vereist betrokkenheid elke Surinamer..
- Morgen herdenking 180 Jaar Boeroes in Suriname..
- Eerste overwinning Yellow Birds in hoofdklasse basketbalcom…..
- Gevaarlijke voorwerpen aangetroffen bij tassencontrole op m…..
- Reactie op artikel Ramsukul..
- Wong Loi Sing bij nieuwe solo-expositie: ‘Ik oefen nog elke…..
- Ex-partner richt woede op moeder van kind..
- TotalEnergies en Suriname Energy Chamber versterken samenwe…..
- Suriname en Uruguay klaar voor nieuwe fase in offshore ener…..
- Gevaarlijke voorwerpen gevonden bij tassencontrole Mulo Wag…..
- Goerdat beroept zich op wettelijke onverenigbaarheid voor n…..
- SAO plaatst gezondheidsdag in teken 45-jarig jubileum en tr…..
- Awasa-dans en Surinaamse lekkernijen trekken publiek in Chi…..
- Gezondheidsdag, startsein viering 45 jaar SAO..
- Boldewijn verwacht dat nieuwe president in parlement wordt …..
- Mahonieboom DNA omgevallen..
- Fête de la Musique 2025 brengt meer dan 40 artiesten samen …..
- TotalEnergies en Surinaamse Energiekamer sluiten partnersch…..
- Minister Raghoebarsing zwijgt over koersstijging..