Vertegenwoordigers van rijschoolhouders hebben op maandag 28 april een onderhoud gehad met president Chan Santokhi over de voorgenomen digitalisering van de rijexamenprocedure. De bijeenkomst, gehouden op het Kabinet van de President, bood de gelegenheid om bezorgdheden te uiten over de veranderingen die op stapel staan. Ook korpschef Bryan Isaacs, vertegenwoordigers van het Korps Politie Suriname (KPS) en directeur Prewien Ramadhin van e-Government waren aanwezig.
De regering werkt reeds geruime tijd aan het digitaliseren van haar dienstverlening. De modernisering van het rijexamenproces, onder leiding van e-Government, is daar een belangrijk onderdeel van. Toch voelen rijschoolhouders zich tot nu toe onvoldoende meegenomen in het traject. Namens de groep stelde Harold Pawiro dat er geen formele communicatie is geweest over de impact van het nieuwe systeem. “Wij willen helderheid over wat dit voor ons werk betekent,” gaf hij aan.
Volgens Ramadhin zal het volledige traject – van inschrijving tot het verkrijgen van een examendatum – voortaan digitaal verlopen. Tegelijkertijd wordt er rekening gehouden met kandidaten die moeite hebben met digitale toepassingen. Voor deze groep blijven bepaalde onderdelen op traditionele wijze toegankelijk.
Als vervolg op de bespreking organiseert het KPS in de komende week informatiesessies voor rijschoolhouders. Tijdens deze sessies zal per groep worden ingegaan op de technische en praktische aspecten van de nieuwe werkwijze. Behalve de digitalisering van het examenproces, komt ook de bredere invoering van het digitaal rijbewijs aan de orde.
De lancering van het digitale systeem wordt op korte termijn verwacht.
- De andere kant van de AVD: afvalproblematiek vraagt om seri…..
- Santokhi: ‘E-paspoort is nationale trots’..
- Houders gestolen paspoorten mogen e-paspoort aanvragen..
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewi…..
- Minister Kuldipsingh: Suriname is nog geen voedselschuur, m…..
- Hoofd Vuilophaal: “We hebben al het vuil opgehaald”..
- Karg: ‘Overhaaste invoering nieuw Burgerlijk Wetboek brengt…..
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal..
- Minister MacAndrew: Moderne Arbo-wet essentieel voor veilig…..
- OPTSU: “Overheid en verwerkers buiten volk en rijstboeren u…..
- DNA-kandidaat Nibte bezorgd na nieuwe inbraakpoging bij ver…..
- Mijn gezondheid is geen bevel..
- Bondru zegt: Stemmen op integere leiders en steunt voor Mat…..
- Waardering..
- ‘Positie vrouwen in Surinaamse sport nog steeds niet wat he…..
- Extra bewaking bij commissariaten na pogingen tot inbraak..
- Eerste verkiezingsbeurs erg gemoedelijk verlopen..
- Kick-off jaarlijkse traditie ‘Huldiging Doorzetters’, met e…..
- Verklaring van A20, PRO en DOE..
- Wandelloop voor verbetering van leefbaarheid in woonwijk La…..
- Autobestuurder rijdt tegen trekker op en overlijdt in zieke…..