Vanaf de eerste week van mei kunnen burgers die een rijbewijs willen behalen zich uitsluitend online inschrijven bij een rijschool. Dit maakt onderdeel uit van de digitaliseringsslag van het e-gov-programma, zo bevestigt e-gov-directeur Prewien Ramadhin aan Suriname suriname. Volgens Ramadhin is de overstap naar het nieuwe systeem een grote stap vooruit.
“We maken een einde aan de stapel papieren bij de afdeling Rijbewijzen. Alles verloopt nu digitaal – van inschrijving tot het ophalen van het rijbewijs,” aldus Ramadhin. Hoewel de lancering oorspronkelijk gepland stond voor eind maart, liep het project vertraging op door technische en financiële uitdagingen. De grootste bottleneck was het migreren en opschonen van data van het oude naar het nieuwe systeem.
“Elke keer kwamen we onvolledige of foutieve gegevens tegen bij het testen,” zegt Ramadhin. Inmiddels is de software bijna volledig afgerond en wordt gewerkt aan de laatste opschoningsronde.
Digitaal inschrijven en plannen van examensVanaf mei moeten alle toekomstige rijbewijsleerlingen zich online registreren via het nieuwe rijbewijzensysteem. De verdere afhandeling gebeurt daarna bij een rijschool naar keuze. Het e-gov-platform grijpt niet in het interne lesproces in, maar houdt wel bij hoeveel studenten zich per school inschrijven.
Wanneer een instructeur aangeeft dat een leerling klaar is voor het examen, krijgt de student via e-mail een link en een kalender te zien waarin hij zelf een dag en tijdstip kan kiezen. “Het systeem wordt gebruiksvriendelijker en transparanter. De rijschool bepaalt niet langer de examendatum,” benadrukt Ramadhin.
Theorie-examens volledig digitaal en gepersonaliseerdDe theorie-examens zullen voortaan ook digitaal worden afgenomen, in klassen van 25 studenten. Elke deelnemer krijgt een gepersonaliseerd examen dat automatisch wordt gegenereerd uit een database van meer dan 500 vragen.
“Zo voorkomen we dat examens gelekt of verkocht worden. Elk examen is uniek,” aldus Ramadhin. Na het invullen van het examen ziet de student direct het resultaat op het scherm. Wie zakt, kan na twee weken opnieuw een examendatum plannen. Praktijkexamens zullen ook via het systeem worden geregistreerd. De examinator vult de observatiegegevens in op een tablet en verzendt deze direct via het platform.
Efficiënte afhandeling en minder drukteOok het ophalen van het rijbewijs gebeurt straks digitaal. Na het slagen krijgt de student via een link toegang tot de ophaaldata en kan zelf een moment kiezen. “Het doel is dat een geslaagde student binnen tien minuten geholpen wordt,” aldus Ramadhin. De drukte bij de afdeling Rijbewijzen moet daarmee tot het verleden behoren.
Verder wordt gewerkt aan een systeem waarbij de politie direct op straat kan controleren of een bestuurder over een geldig rijbewijs beschikt. Ook krijgt men automatisch een herinnering per e-mail wanneer het rijbewijs bijna verloopt.
- Project naschoolse activiteiten gestart in Geyersvlijt..
- Somohardjo: ‘de clown en de olifant gaan terug naar het cir…..
- SVV 1 en Survos op voorsprong in U17-meisjes volleybalplay-…..
- Veel afwijzingen door hoofdstembureau Paramaribo..
- Minister Ramdin pleit voor multilaterale samenwerking op du…..
- CHS schrapt 14 personen van DNA-lijst..
- Hoofdstembureau Sipaliwini verbaasd over vreemde gang van z…..
- Nationaal Leger heeft 31 nieuwe commando’s erbij..
- Leerkrachten zoeken hulp bij vicepresident..
- Wereld autisme bewustwording dag: ‘We leren als ouders stee…..
- Nieuw-Zeelands meisje onterecht op psychiatrische afdeling …..
- Politieman schiet op auto ex-vriendin die op hem inreed..
- Strijd tegen tabaksgebruik in Suriname vereist strengere we…..
- Verkiezingsvoorbereidingen in Suriname verlopen stroef..
- Regering wijzigt Kiesbesluit: Ressortraadszetels Moengo van…..
- Dubbele kandidaten en ontbrekende stukken te Commewijne in …..
- Regering bespreekt uitbreiding rr-zetels Moengo..
- Verdachten herkend op camerabeelden en aangehouden..
- 20-jarige aangehouden met cocaïne en marihuana in Kwatta..
- Regering wil RR-zetels Moengo met twk verruimen..
- VOS-leerkrachten stellen ultimatum van een week..