De Regionale Gezondheidsdienst (RGD) heeft met succes de eerste reeks trainingen afgerond voor haar personeel in het kader van het HEARTS-initiatief gedurende de periode 1-14 april 2025 – een wereldwijd programma van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) ter versterking van de preventie en behandeling van hart- en vaatziekten en de bijbehorende risicofactoren op het niveau van de eerstelijnszorg. De RGD heeft de intentie uitgesproken om dit initiatief landelijk uit te rollen binnen al haar faciliteiten.
Tijdens de trainingen werden artsen, assistent artsen, verpleegkundigen en andere zorgverleners van de RGD toegerust met kennis en praktische vaardigheden om hypertensie, diabetes mellitus en andere risicofactoren voor hart- en vaatziekten gestandaardiseerd te screenen, monitoren en behandelen. De aanpak van HEARTS richt zich op standaardisatie van zorg aan de hand van wetenschappelijk onderbouwde richtlijnen en team-based care, waarbij de patiënt centraal staat en een actieve rol speelt in het besluitvormingsproces. Dit moet resulteren in kwaliteitsverbetering en versterking van het gezondheidssysteem in Suriname.
“Deze trainingen zijn een belangrijke stap richting een gezonder Suriname. Door het HEARTS-model te integreren in onze dagelijkse praktijk, verhogen we niet alleen de kwaliteit van zorg, maar zorgen we er ook voor dat iedere burger – ongeacht nationaliteit of woonplaats – dezelfde behandeling en zorg krijgt. Zo verbeteren we de kwaliteit van leven én de levensverwachting van onze bevolking,” aldus dr. A. Koendjbihari, vertegenwoordiger van de RGD binnen het NCT-HEARTS.
De RGD streeft ernaar om, samen met nationale en internationale partners, het HEARTS-initiatief op korte termijn uit te breiden naar alle RGD-poli’s, en wil tevens de samenwerking opzoeken met andere eerstelijnszorginstellingen in het land. Hiermee wordt ingespeeld op de groeiende behoefte aan effectieve preventie van chronische aandoeningen en het terugdringen van hart- en vaatziekten – de belangrijkste doodsoorzaak in Suriname. De landelijke implementatie van HEARTS zal bijdragen aan een meer gestructureerde, patiëntgerichte en duurzame aanpak van niet-overdraagbare ziekten, met als doel de volksgezondheid structureel te verbeteren en te versterken.
- SLM: vluchten worden normaal afgehandeld na gesprekken..
- Geen stem geen toekomst voor Coronie..
- Actie bond NV Luchthavenbeheer afgewenteld..
- Dodelijk ongeval: bestuurder komt om het leven na crash in …..
- ‘Mensen met een beperking worden steeds voor de gek gehoude…..
- Strengere grenscontroles en uitzettingen zorgen voor onzeke…..
- Para bijt de spits af: Kandidaten geschrapt; verzuimen geco…..
- AZP-personeel hervat werkzaamheden na beraad over uitblijve…..
- Dronken vader richt jachtgeweer op politieagenten..
- Gebrekkige organisatie bij inzage kandidatenlijsten volgens…..
- Taekwondoka’s naar Mexico voor U22 Pan-Am Toernooi..
- Luchthavenbeheer handelt per 00.00 uur geen SLM-vluchten af..
- ABOP-topper Betterson neemt OKB kwalijk dat misstanden in m…..
- Hoofdstembureau Para schrapt kandidaten van verschillende p…..
- Simons belooft hervormingen en harde aanpak van corruptie, …..
- Onderbelichte kant van de paarse financiële ravage..
- VSG: MoU met Palmera heeft nadelige consequenties voor Saam…..
- Rechtszaak tegen ‘Bordo’ en medeverdachten wordt voortgezet…..
- AFP: Grootschalige misstanden in verkiezingsproces geconsta…..
- Gewapende overval op supermarkt loopt uit op schietpartij..
- Simons zal zwaar afrekenen met corruptie; wil geen samenwer…..