De ziekenboeg van Huize Ashiana ondergaat een grootschalige renovatie, die naar verwachting eind augustus of begin september, volledig wordt afgerond. De werkzaamheden maken deel uit van een so-ciaal project van de organisatie Lobi Fu Wi Sranang, in samenwerking met de Nederlandse welzijnsorganisatie SEWA.
Thersa Wong Swie San, mediapersoon en vertegenwoordiger van Lobi Fu Wi Sranang, zegt in gesprek met Dagblad ., dat de renovatie van de ziekenboeg de hoogste prioriteit geniet. “Daar lagen doodzieke ouderen onder schrijnende omstandigheden: met vleermuizen en wateroverlast in de kamers”, zegt zij. De ziekenboeg telt 22 kamers, waarvan er deze week 10 worden opgeleverd. De overige kamers volgen in de komende weken.
De totale kosten van het project bedragen ongeveer 80.000 euro. Een groot deel van de financiering kwam van SEWA, aangevuld met donaties uit de Surinaamse samenleving en het bedrijfsleven. De donaties worden beheerd door notaris Kitty Derby, die ook de betalingen verzorgde.
De renovatie omvatte onder meer het vervangen van plafonds, het vernieuwen van de elektrische installatie, het renoveren van het dak en het aanleggen van een nieuw ontwateringssysteem om wateroverlast te voorkomen.
Wong Swie San benadrukt dat behoud van de gerenoveerde ziekenboeg essentieel is. Daarom zal Joyce Dawson, een trouwe bezoeker van Huize Ashiana, toezien op het onderhoud ervan.
Naast de fysieke verbeteringen wordt ook gewerkt aan het motiveren en trainen van het personeel. “Er werken ongeveer 150 mensen, maar velen zijn niet gemotiveerd door de lage salarissen en slechte arbeidsomstandigheden”, aldus Wong Swie San. Er wordt samengewerkt met onder meer de Surinaamse organisatie Stichting Health Pro Care, zodat de zorgkwaliteit verbetert.
The post Renovatie ziekenboeg Huize Ashiana in afrondende fase ..
- Onzekerheid over mulo-uitslag: scholen moeten resultaten aa…..
- Man aangehouden voor oplichting via gehackt Facebook accoun…..
- Monorath: ‘Niet eenieder kan in aanmerking komen’..
- Ministerie van Onderwijs verruimt herexamennormen leerjaar …..
- Man aangehouden voor oplichting via Facebook-account..
- Bewoners luiden noodklok over vestiging goudbedrijf in woon…..
- CEO Baitali: ‘Wij strijden niet voor het werk, maar voor ee…..
- ‘Mediation is geen trucje’..
- Belgische studenten promoten toerisme naar Suriname..
- Hevige regen vertraagt herstelwerkzaamheden Van ’t Hogerhuy…..
- Rusland wil binnen twee weken verbetering situatie Van ’t H…..
- ‘Parts Unknown’: Suriname..
- LVV wil visserijsector versterken..
- Vertraging lapwerkzaamheden Van ’t Hogerhuysstraat wegens w…..
- Politie regio Oost houdt man aan voor oplichting.
- Carmen Vriesde..
- Behoorlijk bestuur..
- Wanorde bij bushalte Paramaribo–Lelydorp door aanhoudende a…..
- OM EIST 10 JAAR VOOR DOODSLAG OP OOM IN GOUDVELD.
- OM EIST 14 JAAR GEVANGENIS VOOR BEROVING, VERKRACHTING EN B….
- OM eist 10 jaar voor doodslag op oom..