Het 16e Caribbean Port State Control Seminar (CMOU PSC) is succesvol afgesloten met de uitreiking van certificaten aan inspecteurs en maritieme professionals uit achttien landen. Het vierdaagse seminar, dat van 2 tot en met 5 juni plaatsvond op het terrein van de Maritieme Autoriteit Suriname (MAS), had als speerpunten: maritieme milieu-inspecties, capaciteitsversterking en grensoverschrijdende samenwerking.
Het evenement werd georganiseerd door het Caribbean Memorandum of Understanding on Port State Control (CMOU) en benadrukte het toenemende belang van samenwerking binnen de regio om scheepvaartveiligheid en milieubescherming te waarborgen. Suriname speelde als gastland een prominente rol in het faciliteren van deze internationale kennisuitwisseling.
Tijdens de slotceremonie blikten deelnemers tevreden terug. Volgens Orfeo Weibolt, aankomend hoofd Maritieme Security & Port State Control bij de MAS, lag de focus onder meer op de stabiliteit van schepen bij belading. “Als een vaartuig verkeerd wordt geladen, kan dat leiden tot kapseizen of zinken. Daarom is inspectie cruciaal,” aldus Weibolt.
Een ander belangrijk thema was milieubescherming, specifiek in het kader van MARPOL Annexen IV, V en VI, die betrekking hebben op afvalwater, vast afval en emissiebeheer. Deelnemers kregen praktische handvatten voor inspecties, als voorbereiding op de komende Concentrated Inspection Campaign, gepland van september tot en met november 2025. Weibolt benadrukte het belang van voortdurende training voor Surinaamse inspecteurs om internationale normen te blijven naleven.
Sharon Austin, Assistant Shipping Superintendent uit Barbados, sprak lovend over het seminar: “Het was een noodzakelijke en leerzame bijeenkomst. We kampen in de regio met vergelijkbare uitdagingen. Samenwerking is de sleutel tot vooruitgang.” Volgens haar is het cruciaal dat het Caribisch gebied zelf verantwoordelijkheid neemt voor een duurzame en veilige maritieme toekomst.
- Korpschef KPS: “Er zal keihard worden opgetreden tege…..
- DE KOORDDANSENDE OLIFANT..
- Miljoenen Guyanees oliegeld voor doop olieschip..
- PRO tevreden over gang van zaken rond coalitievorming..
- Rita Juliana Woei-Jet-Kong – Tjong -Tjin-Joe..
- Studente tijdens les overvallen in klaslokaal..
- Inhoud enveloppe bij huwelijksjubileum verhoogd..
- Korpschef: Er zal keihard worden opgetreden tegen daders br…..
- Kapitein Erowarte treurt om verlies zeven levens..
- “Geen sprake van fraude bij verkiezingen in Suriname”..
- WWF-Guianas start drie nieuwe projecten voor duurzaam bosbe…..
- NDP: Ied Ul-Adha roept op tot herstel, rechtvaardigheid en …..
- Stg. Vrienden van Suriname stuurt wederom hulpgoederen..
- EINDE RUSLAND TIJDPERK NPS..
- Gowricharn ontvangt internationale erkenning voor diasporao…..
- Broer gaat zus met houwer achter na; broer ingesloten..
- Nieuw bestuur autorally klub gaat voor innovatie..
- Gajadien: uiteindelijke verkiezingsresultaten rustig afwach…..
- Geestesvader bubblingparties in Nederland is niet meer..
- Suriname vanuit de kappersstoel belicht..
- Kwetsbaar opstellen..