PARAMARIBO — De regering heeft tijdens de regeringsraadvergadering besluiten genomen over de herziening van de gunstbedragen, de extra financiele middelen voor ambtenaren en gelijkstelden van zorginstellingen, grondconversie en maaltijden op school. Met ingang van 1 juli gelden verhoogde bedragen voor:
Vijftigjarig huwelijksjubileum – SRD 15.000
Zestigjaar huwelijk – SRD 20.000
Zeventig huwelijk – SRD 25.000
75-jarig jubileum – SRD 30.000
Honderdste verjaardag – SRD 15.000
“Of het nu gaat om zorg, onderwijs of waardering voor onze ouderen – wij zetten stappen die het dagelijks leven van de burger direct raken. Dit is beleid dat rechtvaardig en mensgericht is”President Santokhi
Daarnaast heeft de regering extra middelen vrijgemaakt voor het ministerie van Volksgezondheid om een toelage van SRD 1.500 uit te keren aan ambtenaren en gelijkgestelden van diverse zorginstellingen. Het betreft personeelsleden van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo, ’s Lands Hospitaal, het MMC in Nickerie, het Psychiatrisch Centrum Suriname, het Regionaal Ziekenhuis Wanica en het Streekziekenhuis Marwina. De toelage geldt voor de maanden april en mei 2025. President Chandrikapersad Santokhi benadrukte het belang van erkenning van het zorgpersoneel: “Hun inzet, zeker in moeilijke tijden, verdient niet alleen woorden van waardering maar ook tastbare ondersteuning.”
Grondconversie en maaltijden op school
In dezelfde regeringsvergadering is ook goedkeuring verleend voor de conversie van grondhuur en erfpacht naar eigendom voor 131 belanghebbenden. Hiermee wil de regering bijdragen aan meer rechtszekerheid voor burgers in hun woon- en leefomgeving.
Tot slot presenteerde Danielle Rosario van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur de plannen voor de implementatie van de School Meal Coalition (SMC) in Suriname. Dit programma streeft ernaar alle schoolgaande kinderen te voorzien van gezonde maaltijden – zoals ontbijt, lunch of voedzame snacks – afgestemd op de regionale behoeften.
Ook voedingseducatie en de bevordering van gezonde eetgewoonten maken deel uit van het project. Kwaliteit, transparantie en duurzaamheid in de voedselvoorziening zijn belangrijke uitgangspunten.
President Santokhi sprak zijn tevredenheid uit over de genomen besluiten: “Of het nu gaat om zorg, onderwijs of waardering voor onze ouderen – wij zetten stappen die het dagelijks leven van de burger direct raken. Dit is beleid dat rechtvaardig en mensgericht is.”
- Guatemala: Ex-paramilitairen krijgen elk 40 jaar voor oorlo…..
- Brunswijk: “Ik hoef geen positie in deze regering, het parl…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp, politie onderzoekt zaak..
- RBTP pakt daders op na roof en mishandeling van taxichauffe…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp..
- Michael Babb, oud-trainer en mentor van ‘Bigi Boy’, overled…..
- Structuren BEP geven groen licht voor deelname aan nieuwe …..
- BEP krijgt mandaat voor deelname aan coalitie..
- BEP krijgt groen licht van partijstructuren voor toetreding…..
- INTENTIEVERKLARING VOOR EIGEN BELANG..
- AGRESSIEVE CAMPAGNESTRIJD..
- Tankstation Derde Rijweg doelwit van gewapende overval..
- Man aangehouden na omhakken kokosnootboom bij basketbalveld…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp, Brownsweg..
- Condor eerste finalist, Yelyco houdt seizoen levend ..
- Verkiezingen verlopen anders dan verwacht; OPTSU uit zorgen…..
- Coalitie tegen continuïteit..
- Suriname onderstreept duurzaamheid in ACS-vergadering..
- Oud-minister Assen: “President wil mogelijk in regering bli…..
- BRAIN DRAIN BELEID..
- Wat zon, maar meer regen en onweer op deze 1 juni..