Het ministerie van Financiën en Planning heeft goedkeuring gekregen om financiële middelen beschikbaar te stellen voor gemeenschapsprojecten, waaronder de vernieuwing van schoolborden en het “Fiscal Sustainability Program for Economic Development”. Daarnaast is financiering toegekend aan de sportcommissie onder leiding van presidentieel adviseur Alven Roosveld.
Ook zijn 181 aanvragen voor grondconversie goedgekeurd. De besluiten zijn gisteren genomen tijdens de regeringsraadsvergadering. Een belangrijk onderwerp tijdens de vergadering was de zaak rond minister Delano Landvreugd van Binnenlandse Zaken. President Santokhi maakte bekend dat het perceel, eerder toegekend aan de “Excellence Topsport Talentschool”, terugkomt in staatsbezit.
Minister Landvreugd heeft hiermee ingestemd en de procedure voor prijsgeving is inmiddels ingezet. Het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer heeft op 12 februari een verzoekschrift van de stichting ontvangen en verwacht de afronding van de procedure binnen de week. Daarnaast heeft de president een onderzoek ingesteld naar de reden waarom het perceel in 2014 aan de staat werd overgedragen tegen een compensatie van SRD 1.075.289,10.
Verder hielden CEO Annand Jagesar van Staatsolie en deskundigen van het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (Sozavo) een presentatie. Jagesar bracht de regering op de hoogte van de laatste ontwikkelingen rond Blok 52, terwijl Sozavo onder leiding van onderdirecteur Financieel Beheer Naomi Tobi de uitdagingen binnen het ministerie en de voortgang van sociale uitkeringen besprak.
President Santokhi benadrukte dat alle genomen besluiten moeten bijdragen aan het welzijn van de gehele Surinaamse samenleving.
- Groene Ontwikkelingsstrategie overstijgt regeertermijnen..
- Hoogleraar Rampersad doet aangifte tegen Santokhi..
- Bronto Somohardjo wil dialoog over erkennen gay huwelijk..
- A20, PRO en DOE formaliseren samenwerking..
- Staatsolie: ‘Chevron start dit jaar boringen in Blok 5’..
- ‘Migranten hebben grote impact op Surinaamse arbeidsmarkt…..
- Gajadien: ‘wettelijk beperken dat politici grond of natuurl…..
- Suriname zes kerstnummers rijker..
- Rechtspositie nieuw personeel Huize Ashiana rond..
- Man aangehouden ter zake zware mishandeling..
- Yellow Birds timmert 62 jaar aan de weg..
- Volksgezondheid doet er alles aan om denguegevallen onder c…..
- Jeugdraad weer compleet na installatie van Gayen Maes..
- Private sector bundelt krachten voor ontwikkeling van local…..
- Verbod grond- en concessiebezit politici: Voor een eerlijke…..
- Presidentiële werkgroep ondersteunt verbeteringen Huize Bet…..
- Vier de liefde..
- NPS heeft niets te zoeken in de politiek na Suriname drie k…..
- AWJ start cursus bloemen- en groenteteelt voor jongeren..
- LBGTO gemeenschap blij met uitspraak rechter..
- Quorumspook..