Tijdens de regeringsraadvergadering (RRV), onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi, is toestemming verleend aan het ministerie van Ruimtelijke Ordening en Milieu (ROM) om de nodige voorbereidingen te treffen voor een staatsbesluit ter bescherming van publieke terreinen. Dit besluit markeert een belangrijke stap in de voortdurende inzet van het ministerie om openbare ruimten te beschermen en te behouden voor toekomstige generaties. De RRV vond plaats op woensdag 12 maart.
Publieke terreinen, zoals parken, pleinen en natuurgebieden, spelen een belangrijke rol in het welzijn van de samenleving. Ze bieden niet alleen ruimte voor ontspanning, sport en recreatie, maar dragen ook bij aan educatie en milieubewustzijn. “Deze terreinen zijn van onschatbare waarde voor onze gemeenschap. De bescherming van publieke terreinen is ook van groot belang voor educatieve doeleinden”, benadrukte minister Marciano Dasai van ROM. Hij merkte op dat studenten en onderzoekers regelmatig gebruikmaken van deze locaties om opdrachten uit te voeren, zoals het bestuderen van flora en fauna. Door deze gebieden te behouden, biedt het ministerie een waardevolle leeromgeving en stimuleert de natuur- en milieueducatie onder de jongeren.
“Het is onze verantwoordelijkheid om deze terreinen te beschermen tegen ongeoorloofde bezetting en te behouden voor toekomstige generaties”, zei minister Dasai. In lijn met deze visie heeft het ministerie in december 2022 een belangrijke stap gezet door het proces te starten om publieke terreinen systematisch te beschermen. Landmeterskaarten zijn al vervaardigd voor vier publieke terreinen: het Onafhankelijkheidsplein, het Plein van 12 mei, de Palmentuin en van de resterende delen van de Cultuurtuin, die nog vrij domein zijn. Deze kaarten, samen met de bestemmingsbeschikking, dienen als juridisch en administratief hulpmiddel en zullen geadministreerd worden bij het Management Instituut Grondregistratie en Land Informatie Systemen (MI-GLIS) waardoor deze terreinen beschermd zullen zijn en de status gewaarborgd kan worden tegen privatisering.
Het ministerie intensiveert zijn inspanningen door de bescherming uit te breiden naar andere publieke terreinen in diverse districten. Met deze aanpak wordt niet alleen het groene erfgoed veiliggesteld, maar ook de toegang van burgers tot deze belangrijke openbare ruimten gegarandeerd. De president roept de samenleving op om gezamenlijk verantwoordelijkheid te nemen voor het behoud van publieke ruimten. “Samen kunnen wij bijdragen aan een duurzame toekomst waarin iedereen kan genieten van onze groene en open gebieden”, aldus het staatshoofd.
De regering blijft zich inzetten voor het beschermen en behouden van publieke terreinen en nodigt de samenleving uit om actief deel te nemen aan initiatieven voor natuurbehoud en duurzame ontwikkeling.
The post Regering zet belangrijke stap voor duurzaam behoud van publieke terreinen ..
- Bushouders zijn wachten beu; achterstand in betaling loopt …..
- Verkiezingsthema’s en herkenning politieke partijen op weg …..
- Venezuela: Guyana schendt het internationaal recht..
- Ramadhin adviseert Hasrat met pensioen te gaan..
- SVV 1 back-to-back U15-meisjes volleybalkampioen..
- Illegale houtkap en afvalverwerking onder de loep bij Natio…..
- Onteigening boedelplantages per 1 mei 2025..
- Heart for Women Campaign: gratis testen en meten voor vrouw…..
- Blokkade bussen Kabinet van de President opgeheven..
- Belastingdienst Guyana eist GYD 900 miljoen van Azruddin Mo…..
- VS dreigen Caribische landen met visumintrekking wegens Cub…..
- Werkoverleg Procureur-Generaal met focal points van Bureau …..
- PVP zal tot het laatste moment strijden voor deelname aan d…..
- Paus viert vanuit het ziekenhuis zijn 12e zittingsjaar..
- Toename in vorderingen tegen de Staat; meer dan SRD 193 mil…..
- OM: Zorgwekkende toename civiele vorderingen tegen staat en…..
- “OPTSU is geen doodgeboren baby”..
- CDS: president honoreert onheffing drie dc’s..
- Grensoverschrijdend gedrag: ‘Wat ik heb gedaan was niet te …..
- Dc Winter: Niet met mij gesproken over ontheffing..
- Erfgenamen bezorgd: ‘vanaf 1 mei 2025 bestaan boedelplantag…..