Tijdens een spoedvergadering van de regeringsraad is besloten om het ingediende ontwerp met betrekking tot grondenrechten te wijzigen. De aangepaste versie zal in de vorm van een nota van wijziging worden ingediend bij De Nationale Assemblee (DNA). Dit besluit is een belangrijke stap in de erkenning van de collectieve grondenrechten van inheemse en marron gemeenschappen.
Volgens de huidige wetgeving is de staat enkel verplicht rekening te houden met grondenrechten bij het uitgeven van concessies en andere rechten aan derden. De ontwerpwet Collectieve Rechten Inheemse en Tribale Volken, die momenteel in behandeling is bij DNA, heeft als doel deze collectieve rechten officieel te erkennen.
Op instructie van de regering heeft een informele Werkgroep Grondenrechten een nota van wijziging opgesteld, waarin inzichten van verschillende belanghebbenden zijn meegenomen. Het ontwerp heeft het karakter van een raamwet en bevat basisregels over verschillende aspecten, waaronder:– De verplichting om de traditionele woon- en leefwijze van Inheemse en Tribale volken wetenschappelijk vast te leggen;– De voorwaarden en procedures voor de aanvraag van collectieve grondenrechten;– De erkenning van het traditionele bestuurssysteem binnen de gemeenschappen;– De oprichting van een gemeenschapsfonds voor de ontwikkeling van lokale gemeenschappen.
Met deze wijziging wil de regering een concrete uitwerking geven aan het collectieve grondenrecht van inheemse en tribale volken op hun traditioneel woon- en leefgebied. “De regering blijft zich inzetten voor de bescherming en waarborging van de grondenrechten van lokale gemeenschappen”, verklaarde de president.
- Minister Landvreugd stemt in met teruggave perceel Paramari…..
- ZOUT IN DE WONDEN EN ZAND IN DE OGEN..
- President Guyana roept Suriname op tot snelle voorbereiding…..
- Landvreugd zal perceel teruggeven aan de Staat..
- Werkgroep bezig met activiteiten voor 50 jaar Srefidensi..
- ‘The Spirit of Matawai’-zepen in de maak..
- Dambond start sneldamkampioenschap..
- Kanhai: Geen bewijs dat ‘Bordo’ cocaïne heeft ingevoer…..
- Minister Mathoera: Nationaal Leger focust zich weer op kern…..
- Nieuw kiesstelsel ‘onbekend’ in delen Boven-Surinamegeb…..
- Strengere controle op buitenlandse werknemers..
- Dinotha: ‘De afdeling doet heel hard hun best’..
- Training kandidaat-stembureauleden gestart..
- De hele dag regenachtig..
- Mac Andrew gaat zich na regeertermijn focussen op uitdaging…..
- Meteodienst: Mogelijk kortdurende, zware buien in kustgebie…..
- Granaatexplosie in café Grenoble: twaalf gewonden..
- Ook ex-leden Jungle Commando kloppen aan bij president..
- Franklin Ettire Buyne (92) Paramaribo Suriname 4-2-2025..
- Patricia Chan-A-Hung (58) Nederland 9-2-2025..
- Panama: ‘Geen toevluchtsoord voor ontduiking van sanc…..