De regering waarschuwt de samenleving voor valse berichten die momenteel circuleren via sociale media en chatdiensten. In een officiële mededeling maakt de regering duidelijk dat het zogenoemde bericht over een “noodhulpfonds van SRD 20.000 voor gezinnen en studenten” volledig onwaar is. Het bijbehorende bericht en de daarin opgenomen link zijn fake en misleidend.
Het nepbericht stelt dat de overheid de overdracht van SRD 20.000 aan gezinnen en studenten zou hebben goedgekeurd en roept mensen op om zich aan te melden via een link. Volgens de overheid is dit een misleidende poging om persoonlijke gegevens van burgers te verzamelen. De regering benadrukt dat zij nooit op deze wijze officiële informatie verspreidt.
“Burgers worden met klem opgeroepen geen persoonlijke gegevens in te vullen via deze link en het bericht niet verder te delen,” aldus de waarschuwing. Door alert te blijven en geen deelgenoot te zijn in het verspreiden van ongeverifieerde berichten, helpt de samenleving om digitale fraude en verwarring tegen te gaan.
De regering doet een dringend beroep op burgers om enkel gebruik te maken van officiële communicatiekanalen, zoals de overheidswebsites en erkende mediaplatforms, voor correcte en actuele informatie.
Let op: onderstaand bericht is vals en moet worden genegeerd:“De Surinaamse regering heeft de overdracht van SRD 20.000 aan alle gezinnen en studenten in Suriname goedgekeurd als noodhulpfonds. Mis deze geweldige kans niet. De betalingen voor deze maand zijn al begonnen. Dien nu een aanvraag in om een van de begunstigden te zijn.”
- MISPLAATSTE EUFORIE?..
- Contract Staatsolie-topman Jagesar met drie jaar verlengd..
- SLM schrapt vluchten naar Frans-Guyana vanwege EU-vliegverb…..
- ECD treft vervallen producten en ondeugdelijke kassasysteme…..
- Suriname in de schijnwerpers: tragikomedie van deze week (1…..
- Nieuwe pelotonscommandanten klaar voor leidinggevende taken..
- Surinaamse Troefcallbond viert 40-jarig jubileum..
- BEP vraagt blijvende aandacht voor veiligheid op waterwegen..
- President Santokhi betuigt medeleven na bootramp Marowijne..
- Pigot verdedigt samenwerking NPS met NDP..
- Guyana: Zakenman Mohamed aangeklaagd voor belastingontduiki…..
- Pikin Slee ontwikkelt duurzaam model voor Maripa-olieproduc…..
- Hoofdstembureau Commewijne stelt verkiezingsresultaten vast…..
- Caricom-voorzitter Mottley feliciteert Simons met verkiezin…..
- Vluchten SLM gaan normaal door..
- Ondernemer beroofd van US$ 91.000 aan de Gongrijpstraat..
- VHP behaalt meeste stemmen in Commewijne..
- Nieuwe generatie pelotonscommandanten versterkt leger..
- Quincy King: ‘Mijn stem is mijn kracht en mijn reis is nog …..
- Ministerie Volksgezondheid ziet impact verhoogde tariefmaat…..
- ‘Coalitie geboren uit zonde, zal geen zegen kennen’..