De regering heeft, bij monde van vicepresident Gregory Rusland, aanstoot genomen aan het verwijt van de oppositie dat niet alle stukken van het ministerie van Financiën en Planning beschikbaar zijn voor het parlement. Volgens Rusland is het juist de vorige coalitie die de begroting heeft laten liggen, waardoor de huidige regering nu in allerijl de begroting moet verdedigen. Dit is volgens hem nodig zodat de staat Suriname eind augustus over de benodigde middelen kan beschikken.
Tijdens de voortzetting van de begrotingsbehandeling benadrukte Rusland dat parlement en regering gisteravond tot laat hebben vergaderd. Het team van Financiën en Planning moest vanmorgen vroeg de nodige wijzigingen verwerken, waarvoor hij het parlement om geduld vroeg.
De oppositie ging hier niet mee akkoord en beschuldigde de regering van woordbreuk omdat zij zich niet aan de afgesproken tijd zou hebben gehouden. VHP-leden Asis Gajadien en Krishna Mathoera uitten hun ongenoegen.
NDP-fractieleider Rabin Parmessar sprak van stemmingmakerij. Volgens hem werkt de huidige regering de begroting af die door het vorige kabinet is achtergelaten. Minister Adelien Wijnerman van Financiën en Planning zal later op de dag alle wijzigingen aan het parlement toelichten.
Rusland bekritiseerde het feit dat er, in plaats van te focussen op een snelle afronding van de begroting, vooral verwijten worden gemaakt. Volgens de vicepresident worden er wel verschuivingen in de begroting doorgevoerd, maar blijft men binnen het totale budget. Hij riep op tot begrip voor de situatie.
- Vrouwelijke sportbestuurders..
- AVO-directeur Poese: AVO-diploma’s hebben wel bestaansrec…..
- SPELEN MET VUUR..
- Misiekaba en Franse ambassadeur versterken samenwerking in …..
- Minister Currie installeert nieuwe commissie voor deelname …..
- CHAOS EN VRIJBUITERIJ IN ALBINA..
- VP TRAPT OPEN DEUREN IN..
- Toerisme in Suriname: de droom die weigert wakker te worden..
- Minister Currie: “Verandering begint met een goede inventar…..
- AUTOKERKHOVEN TE ALBINA..
- Minister Misiekaba: Volledig functioneren Streekziekenhuis …..
- De Advent van nieuwe diplomaten..
- Subsidies voor projecten slavernijverleden kunnen worden aa…..
- Botsing tussen twee zware machines bij Newmont zorgt voor o…..
- In het Duitse Bautzen protesteert extreemrechts tegen Pride…..
- Vivian Santusha Sahebdin Hardeveld (48) Amsterdam 8-8-2025..
- Koi Carper deelt eerste tik uit bij start mannen hoofdklass…..
- Byon Evan Benschop..
- Analyse van het IDB-ultimatum aan Suriname: Rechter versus …..
- President belooft officiële erkenning inheemsen en stop con…..
- Laatste horde Natio WK 2026..