De regering heeft tijdens de regeringsraadsvergadering die op woensdag 16 april op het Kabinet van de President gehouden werd gehouden, een aantal belangrijke besluiten genomen ter bevordering van nationale ontwikkeling, rechtszekerheid en goed bestuur.
Een van de goedgekeurde projecten betreft het beschikbaar stellen van financiële middelen voor het ontbossen, opschonen en opruimen van een perceelland te Reeberg. Dit perceel is bestemd voor een overheidsverkaveling en zal bijdragen aan de woningbouwontwikkeling in het district Wanica. In hetzelfde district is ook goedkeuring verleend voor de reconstructie van de Shawnstraat, een cruciale aan- en afvoerroute voor vracht- en bouwverkeer. Deze werkzaamheden zullen de bereikbaarheid en veiligheid in het gebied aanzienlijk verbeteren.
Daarnaast heeft de regering middelen vrijgemaakt voor het afbouwen van het justitieel complex in het district Nickerie. Met dit besluit wordt uitvoering gegeven aan het versterken van de rechtsstaat en het verbeteren van de justitiële infrastructuur buiten Paramaribo.
In het kader van grondbeleid is goedkeuring verleend voor de conversie van 204 grondhuurpercelen naar eigendom. Dit initiatief biedt burgers de mogelijkheid om hun grond juridisch te versterken en draagt bij aan economische ze-kerheid en investeringsbereidheid binnen de samenleving.
Er vond tijdens de vergadering ook een presentatie plaats van het Centraal Hoofdstembureau (CHS) en het Onafhan-kelijk Kiesbureau (OKB). Tijdens deze sessie zijn de voornaamste uitdagingen en mogelijke oplossingsmo-dellen besproken met de regering. Gezien de lopende rechtszaken tegen het CHS, is er momenteel terug-houdendheid met betrekking tot diepgaande uitspraken. Om deze situatie nauwlettend te volgen en waar nodig in te grijpen, heeft de regering een cluster samengesteld bestaande uit de ministers van Defensie, Binnenlandse Zaken (BiZa) en Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS).
President Chandrikapersad Santokhi benadrukte dat de regering zich volledig inzet om vrije, eerlijke en transparante verkiezingen te organiseren. “De democratie is een fundament van onze rechtsstaat. De regering zal alle noodzakelijke maatregelen treffen om te waarborgen dat het verkiezingsproces ordentelijk en rechtvaardig verloopt”, aldus de president.
The post Regering verleent goedkeuring voor diverse projecten ..
- Enorme brand aan de Henck Arronstraat..
- NDP veroordeelt karaktermoordcampagnes..
- Weer historisch pand in brand..
- Eerbetoon aan overleden Purcy Olivieira tijdens AVD 2025..
- Strategische groep voor olie- en gasbeleid doet kennis op i…..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 KPS houdt evaluatie …..
- Beleidsplan voor gelijke rechten van personen met een beper…..
- Politie Corantijnpolder houdt smokkelaar aan met ram..
- Parmessar en de tijdmachine: een nostalgische terugval naar…..
- NDP: ‘300 miljoen aan goudinkomsten zomaar verdwenen’..
- SBB informeert AMS-ers hoe percentage ontbossing wordt bepa…..
- Productie voor koersstabiliteit..
- DNL-voorzitter Dharm Mungra: ‘Valutaveiling CBvS paniekreac…..
- Het doek lijkt te vallen voor de president en zijn VHP..
- OPTSU: Opschorting projecten schort overtreden wetten niet …..
- Nurmohamed: ‘Ontwateringsprobleem tegen 2030 grotendeels op…..
- Onrust binnen onderwijsbond groeit: “Te weinig transparanti…..
- ÇA SUFFIT VERHOOGDE GRENSCONTROLE IN HET OOSTEN..
- Eigenaar en arbeiders ingesloten na mishandelen winkeldief..
- Twaalf maanden cel voor chanteren vrouw met gehackte naaktb…..
- Druilige Witte Donderdag..