Tijdens de meest recente regeringsraadvergadering was de aandacht nadrukkelijk gevestigd op de geleidelijke stijging van de valutakoers. Volgens de regering is er geen reden tot ongerustheid, maar wordt de situatie wel scherp in de gaten gehouden.
Het driepartijenoverleg tussen de Centrale Bank van Suriname, het ministerie van Financiën en de president werd recentelijk geïntensiveerd vanwege de toenemende zorgen binnen de samenleving. De regering acht het noodzakelijk, transparant te communiceren over de economische ontwikkelingen, met als doel duidelijkheid te verschaffen en speculaties te voorkomen. “De gemeenschap moet weten wat er speelt, zodat we niet vervallen tot onnodige paniek. We moeten waakzaam zijn, maar er is geen reden tot angst”, aldus Raghoebarsing. Volgens de regering speelt de wisselwerking tussen vraag en aanbod een centrale rol bij het bepalen van de wisselkoers. “Als de vraag naar Amerikaanse dollars toeneemt, stijgt de koers. Is er meer aanbod, dan daalt die wisselwaarde weer. Momenteel zijn beide effecten voelbaar”, aldus Raghoebarsing.
Een van de meest verontrustende oorzaken van de stijgende wisselkoers is de drastische afname van goudexporten. Waar eerder maandelijks aanzienlijke bedragen aan goud het land verlieten met bijbehorende inkomsten voor de staat, wordt nu geconstateerd, dat er sprake is van grootschalige goudsmokkel. Deze illegale praktijken zorgen ervoor dat Suriname maandelijks naar schatting 25 miljoen Amerikaanse dollars misloopt — omgerekend 300 miljoen op jaarbasis.
“Dit is geld dat de gemeenschap hard nodig heeft en dat nu buiten ons economische systeem blijft”, stelt de regering. Ook wordt aangegeven, dat er dringend verbetering nodig is bij de Retentiemonitorings-commissie, die toezicht moet houden op het binnenhalen van deviezen uit exporten.
De regering erkent, dat de stijgende wisselkoers vooral voor kwetsbare groepen een probleem vormt. Personen met leningen of huurverplichtingen in vreemde valuta ondervinden daar direct de gevolgen van Stabilisatie van de koers blijft dan ook een prioriteit. “Wij zijn vastbesloten om met gerichte maatregelen de koers onder controle te krijgen en tegelijkertijd illegale geldstromen aan te pakken”, aldus Raghoebarsing.
The post Regering: ‘Stijgende koers geen reden tot paniek, wel alertheid geboden’ ..
- SLACHTOFFERS SEKSUEEL MOLEST EN DE POLITIEK..
- Inbraak bij CBB; geen fysieke beveiliging..
- OKB: Edward Belfort wordt geschrapt van kandidatenlijst..
- ‘Stijgende wisselkoers werkt onzekerheid in de hand’..
- Breaking: Opnieuw inbraak bij hoofdkantoor CBB; afdeling Pa…..
- A20 praat nog niet over voorkeursposities bij regeringsdeel…..
- LVV start met steun FAO bestrijdingsproject tegen landbouwp…..
- Restaurantweek drijfveer voor kwaliteitsverbetering horeca..
- Scholieren VOS Scholengemeenschap Tamanredjo krijgen inform…..
- Ruzie over brood mondt uit in schietincident..
- NIEUW GEBOUW MAAR GEEN NIEUWE GEZONDHEIDSZORG..
- Medische Zending: Gezondheidszorg in binnenland op instorte…..
- Vayhishta Miskin: ‘Een gezonde samenleving in Suriname ligt…..
- Natio treft titelverdediger Mexico en Costa Rica in Gold Cu…..
- Verwarrende mededelingen over oorzaak koersstijging..
- Telesur nu officieel een N.V...
- Twaalfde bouwbeurs breekt bezoekersrecord..
- Onderminister Hassankhan pleit voor debat over verkiezingsv…..
- Oriëntatie veiligheid drukkerijen..
- Santokhi: Suriname moet toegankelijker en aantrekkelijker w…..
- Wisselvallig weer: zon én buien verwacht..