Minister Kenneth Amoksi. (Beeld: CDS).
De regering heeft gesneden in de begroting van Justitie en Politie (JusPol) voor 2025. Dat heeft het ministerie van Financiën en Planning bericht aan JusPol-minister Kenneth Amoksi. Het ministerie heeft een structureel geldtekort waar er nog geen oplossing voor is. Door deze inkorting zullen voorgenomen plannen dit jaar geschrapt moeten worden.
Amoksi zei tijdens de vergadering na de regeringsraad donderdag, dat JusPol het beleid op een aantal manieren kan financieren. Hij noemt de nationale begroting, een criminaliteitbestrijdingsfonds (dat er nog niet is), de zogenoemde PG-gelden die regelmatig vanuit het Openbaar Ministerie worden overgemaakt, donormiddelen en middels asset-sharing overeenkomsten. Echter, al deze punten zijn onvoldoende.
De knip op de begroting houdt nu in dat de aanschaf van een gebouw voor diensten zoals Vreemdelingenzaken en de Gamingboard, on-hold worden gezet. Ook zullen geplade bouwprojecten komen te vervallen of zal er een keus gemaakt moeten worden om de reeds in aanbouw zijnde gebouwen, af te ronden. ‘Financiering blijft een uitdaging’, zegt de bewindsman.
- Ambtenaren bij de STVS roeren zich..
- Dieven breken in woning Osmiumstraat in en maken kluis buit..
- Meer Keniaanse politie arriveert in Haïti voor veiligheidsm…..
- Bromfietser overleden aan gevolgen aanrijding..
- AWJ-minister in regeringsvergadering: ‘Armoedegrens toont d…..
- Armoedegrens vastgesteld op SRD 7337..
- Herstelwerkzaamheden aan de Desire Delano Bouterse Highway..
- Brunswijk: “Landvreugd treft geen blaam bij grondkwestie…..
- BLTO wil uitbetaling achterstallige overuren eind deze maan…..
- Toga Dialoog: Historisch congres van rechters en advocaten..
- OW-minister: “Aanpak van havens belangrijk”..
- In de middag buien, in de avond droog..
- Staat betaalt achterstand aan Roy Bhoedoe voor brandstoflev…..
- VS neemt opnieuw vliegtuig van Venezolaanse president Madur…..
- Siverinus Waldi Bruinhart (68) Amsterdam 4-2-2025..
- VS neemt weer Venezolaans regeringstoestel in beslag..
- Regering snijdt in begroting JusPol voor 2025..
- Meteodienst: Onweersbuien kustgebied en delen binnenland..
- Man met illegaal vuistvuurwapen aangehouden..
- Film ‘Everyday Dignity-Philomena Essed’ wederom…..
- Nieuwe armoedegrens vastgesteld op SRD 7.337,-..