De regering-Santokhi heeft een ingrijpende stap gezet om een acuut tekort aan elektriciteit te voorkomen. In de regeringsvergadering van 22 januari 2025 werd besloten een contract aan te gaan met het energiebedrijf Aggreko Power Solutions. Dit blijkt uit een missive, ondertekend door president Chan Santokhi, die op 26 februari 2025 officieel is uitgegaan naar de minister van Natuurlijke Hulpbronnen.
De overeenkomst omvat het huren van zogenoemde Rental Power voor een periode van zes maanden. De huurlasten bedragen US$ 9.319.060, terwijl de brandstofkosten zijn gemaximeerd op US$ 27.187.016. Daarbovenop komen nog mobilisatiekosten van US$ 2.550.000 die direct beschikbaar moeten worden gesteld om snelle inzet mogelijk te maken.
De totale uitgaven voor dit tijdelijke energieproject kunnen daarmee oplopen tot circa US$ 39 miljoen. Het ministerie van Financiën en Planning is aangewezen om de benodigde middelen vrij te maken uit een nader te bepalen begrotingsartikel.
De maatregel is bedoeld als overbruggingsoplossing om de continuïteit van stroomvoorziening te garanderen, terwijl gezocht wordt naar structurele oplossingen binnen de energiesector. Zowel de ministers van Natuurlijke Hulpbronnen en Financiën en Planning als de CEO van de N.V. Energiebedrijven Suriname (EBS) zijn gemachtigd om het contract met Aggreko te tekenen.
- Partijraad PL staat massaal achter gegeven woord aan NDP..
- NPS congres geeft mandaat voor samenwerking met NDP..
- ABOP-congres stemt in met deelname aan coalitie..
- NDP bekrachtigt samenwerking: regeerakkoord vanavond ondert…..
- ABOP-structuren verdeeld over coalitiedeelname..
- Guatemala: Ex-paramilitairen krijgen elk 40 jaar voor oorlo…..
- Brunswijk: “Ik hoef geen positie in deze regering, het parl…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp, politie onderzoekt zaak..
- RBTP pakt daders op na roof en mishandeling van taxichauffe…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp..
- Michael Babb, oud-trainer en mentor van ‘Bigi Boy’, overled…..
- Structuren BEP geven groen licht voor deelname aan nieuwe …..
- BEP krijgt mandaat voor deelname aan coalitie..
- BEP krijgt groen licht van partijstructuren voor toetreding…..
- INTENTIEVERKLARING VOOR EIGEN BELANG..
- AGRESSIEVE CAMPAGNESTRIJD..
- Tankstation Derde Rijweg doelwit van gewapende overval..
- Man aangehouden na omhakken kokosnootboom bij basketbalveld…..
- Man neergeschoten nabij Koffiekamp, Brownsweg..
- Condor eerste finalist, Yelyco houdt seizoen levend ..
- Verkiezingen verlopen anders dan verwacht; OPTSU uit zorgen…..