De regering overweegt het maandelijkse toelagebedrag voor studenten op te trekken naar SRD 1000. Voor het project is SRD 20 miljoen beschikbaar gesteld. Tot nu toe is ruim SRD 7 miljoen uitbetaald. Een volledig overzicht van het aantal ingediende aanvragen is nog niet beschikbaar.
Meer dan 77 procent van de 8500 geregistreerde studenten heeft inmiddels hun SRD 800 toelage ontvangen. De resterende 23 procent zal uiterlijk op 30 april hun geld ontvangen. Dat maakte Hakiem Lalmahomed, voorzitter van de Werkgroep Uitvoering Studententoelage SRD 800, bekend tijdens een persconferentie op het E-gov-kantoor.
Volgens Lalmahomed is het aantal geregistreerde studenten inmiddels opgelopen tot ruim 16.000. De vertraging in uitbetalingen komt vooral door foutieve of onvolledige registratiegegevens. Dankzij samenwerking met onderwijsinstellingen zijn veel van deze problemen opgespoord en gecorrigeerd.
“Studenten die nog niet zijn uitbetaald, ontvangen hun toelage eind april alsnog, inclusief eventuele nabetalingen,” aldus Lalmahomed. Met een Staatsbesluit van 23 april is bepaald dat ook studenten van particuliere instellingen zoals het Polytechnic College Suriname (PTC), Unasat en FHR School of Business in aanmerking komen voor de toelage. Daarmee speelt de regering in op de vraag naar bredere ondersteuning.
Daarnaast zijn gesprekken gevoerd met kantinehouders om digitale betalingen via een app mogelijk te maken. Ook werkt de overheid samen met Telesur aan het verbeteren van internetvoorzieningen op scholen. Er is echter nog geen duidelijkheid over hoeveel studenten uit het binnenland zich hebben geregistreerd.
Lalmahomed gaf verder aan dat na twee maanden uitbetaling een rapport wordt opgesteld. Dit document wordt aangeboden aan president Chan Santokhi en het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC). De uitbetaling van de toelage wordt gezien als een belangrijke stap om studenten financieel te ondersteunen in deze economisch zware tijden.
- Financiële inclusie beurs gehouden in Brokopondo..
- ‘Gedetineerden hebben een vangnet nodig’..
- Regering overweegt verhoging studententoelage naar SRD 1000..
- NPS herdenkt Henck Arron: ‘Visie, daadkracht en geloof in S…..
- Regionale vluchten SLM aangepast wegens onderhoudsbeurt..
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs..
- Krishnadath: een goede steekproef moet aan een aantal voorw…..
- Amala Dwarka Panday nieuwe Miss Putri Jawa Suriname..
- Zonne-energiesystemen brengen duurzame stroom naar dorpen B…..
- Versterking is nog geen vertrouwen..
- Mogelijk wordt het leger ingeschakeld voor het beveiligen v…..
- Creatieve workshop voor kinderen bij Villa Zapakara..
- Drugsdeal leidt tot arrestatie en veroordeling..
- President wacht vonnis kort geding ‘schorsing inwerkingtred…..
- SDU ziet grote kansen onder vlag van OPTSU..
- Carlos Durham en Maurice de Hond lichten werkwijze toe na k…..
- Prachtige winnaars Putri Jawa Suriname 2025..
- Tijdelijke aanpassing regionaal vliegschema SLM..
- Advocaten Serena en Hugo Essed voorstander van gefaceerde i…..
- Openbaar Groen en Afvalbeheer beklaagt zich over vele afval…..
- Centraal Resocialisatiecentrum biedt nieuwe kansen voor ged…..