De regering heeft tijdens een spoed regeringsraadsvergadering op dinsdag 18 februari 2025 een belangrijk besluit genomen in de strijd tegen corruptie, namelijk de goedkeuring van de ontwerpwet wijziging van de Anti-corruptiewet van 2017 inclusief de bijbehorende memorie van toelichting.
Dit besluit is tot stand gekomen na intensief werk dat verricht werd door de Commissie Evaluatie Anti-corruptiewet onder leiding van mr. Carmen Rasam en haar team van deskundigen waaronder ook de voorzitter van de Anti-corruptie Commissie, mr. Ilse Krenten. Het ontwerp is daarbij aangepast op basis van de ontvangen inzichten van de regering. Vervolgens zal het wetsvoorstel, inclusief alle bijlagen en adviezen van relevante instanties – zoals het Hof van Justitie, het Openbaar Ministerie en de Surinaamse Notariële Beroepsorganisatie – simultaan aangeboden worden aan zowel De Nationale Assemblée als de Staatsraad.
De commissie heeft onder andere de volgende wijzigingen uitgewerkt:-Uitbreiding van de definitiebepalingen in verband met verruiming van de taken en bevoegdheden van de Corruptie Preventie Commissie (CPC) thans nog de Anti-corruptie Commissie;-Het gefaseerd groeperen van de publieke functionarissen die een Verklaring omtrent Inkomsten en Vermogen (v.i.v.) moeten indienen en het publiceren van een samenvatting van de v.i.v. met in achtneming van de veiligheid en de privacy;-Het vaststellen van drempelbedragen, de wijze van indiening en verificatie.
President Santokhi heeft benadrukt dat ambtenaren van belangrijke overheidsinstituten verplicht zijn de opgave te doen, ter versterking van de integriteit en de transparantie binnen de overheid. De aangepaste wetgeving is gericht op een efficiëntere handhaving en controle, in lijn met nationale en internationale standaarden.
- Presidentiële Werkgroep pakt klachten over grondaanvragen a…..
- Voor visum-vrij reizen naar Europa moet Suriname illegalen …..
- Ambassadeur Van Lierop: ‘Het zou heel vreemd zijn als wij o…..
- Initiatiefnemers OPTSU hebben geen politieke ambitie..
- Honduras verlengt uitleveringsverdrag met VS..
- ‘Het waarom beantwoord’ in Theater Thalia..
- Plempie ontkent gewapende kettingroof, maar blijft aangehou…..
- ‘Platform Grondzaken’ ingesteld voor grondprobl…..
- ‘OPTSU optie om Suriname blijvend uit armoede te halen’..
- Omzetting Telesur naar NV maakt overeenkomst met Samsung mo…..
- Lichte regen in de ochtend en buien in de middag..
- SLM vliegt weer op route Paramaribo-Cayenne-Belem..
- Suvobo-secretaris Manhoef: ‘Nieuwe regels ter voorbereiding…..
- Ruim 150 zwarte zwaardwalvissen gestrand bij Tasmanië, wein…..
- Irène Sijpenhof – Belfor (81) Amsterdam 16-2-2025..
- Naomi Eliza Robinson (95) Paramaribo 16-2-2025..
- Onderzoek moord inspecteur Gooding voor 3e keer opgestart..
- Eddy Wijngaarde ontvangt Rotary Vocational Excellence Award…..
- Voor dodelijk aangereden door bromfietser..
- OPTSU streeft naar 8 zetels; wil een optie zijn..
- VS-deportaties leggen mensensmokkel vanuit India via Surina…..