Tijdens de regeringsraadsvergadering van vrijdag 30 mei 2025 zijn er door de regering-Santokhi diverse besluiten genomen die bijdragen aan de verbetering van de leefomstandigheden in Suriname. De maatregelen betreffen onder meer onderhoudswerkzaamheden aan vitale infrastructuur, het versnellen van woningbouwprojecten en het vergroten van rechtszekerheid met betrekking tot grondhuur en erfpacht.
Het ministerie van Openbare Werken (OW) kreeg toestemming om financiële middelen in te zetten voor het uitvoeren van zes onderhoudsbeurten langs een cruciaal deel van de Oost-Westverbinding, namelijk tussen kilometer 65 en 95,5 – in de omgeving van Moengo Hoek en Patamacca. Deze onderhoudswerkzaamheden zijn volgens de regering noodzakelijk om de verkeersveiligheid op deze belangrijke transportroute te waarborgen.
Daarnaast heeft de raad ingestemd met de aanschaf van beschermende uitrusting voor veldwerkers en technisch personeel van verschillende ministeries. Het gaat om 250 paar veiligheidsschoenen en 1.000 paar laarzen, bedoeld om de arbeidsveiligheid bij operationele werkzaamheden te verhogen.
Met het oog op het lenigen van de woningnood gaf de regering ook groen licht voor de bouwrijpe ontwikkeling van twee verkavelingsprojecten: “Lust en Rust” aan de Serie A-weg in het district Commewijne en een perceel aan de Suralcoweg no. 13 in het district Para. Deze ontwikkeling biedt burgers de kans op legale en geschikte bouwgrond, wat het streven naar eigen woningbezit dichterbij brengt.
Verder is het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) gemachtigd om over te gaan tot grondconversie voor 301 belanghebbenden. De betrokkenen krijgen hiermee meer rechtszekerheid over hun eigendom, wat essentieel is voor persoonlijke investeringen en economische onafhankelijkheid.
President Chan Santokhi onderstreepte na afloop van de vergadering het belang van continuïteit in het bestuur. “Wij blijven werken aan structurele verbeteringen en beleidsvoortgang, zodat de continuïteit van het bestuur gewaarborgd blijft, tot aan de benoeming van een nieuwe regering,” aldus het staatshoofd.
Met deze besluiten benadrukt de regering haar inzet voor duurzame ontwikkeling, versterking van de rechtspositie van burgers en het verbeteren van de sociaaleconomische infrastructuur van het land.
- Column: Borrelpraat no. 874..
- Boot met passagiers gekanteld in Marowijnerivier..
- Doden bij bootongeluk in Albina..
- Oplichter door de politie in verzekering gesteld..
- Tijd voor een zakenkabinet: Verzoening als voorwaarde voor …..
- Coalitiepartijen beloven nieuw leiderschap en nationale een…..
- Man met lichamelijke beperking verdrinkt na val in trens in…..
- DOMME MASSA..
- Tien jaar Royal Fiiman Paansu: inzet voor Marron-eenheid en…..
- Korps Politie Suriname feliciteert lichting 1 juni 2002..
- Regering waarschuwt voor fake bericht over ‘noodhulpfonds S…..
- Ook NDP-bestuur krijgt unaniem mandaat voor voortzetting co…..
- DOE krijgt unanieme steun voor deelname nieuwe coalitie..
- NDP-bestuur krijgt unaniem mandaat voor voortzetting coalit…..
- Brunswijk: “Na bespreking van bezwaren over functieverdelin…..
- Hoogste orgaan NDP akkoord met posities partij en samenwerk…..
- A20, DOE en PRO krijgen mandaat voor coalitiedeelname..
- Man kapt kokosboom zonder toestemming: schade aan elektrici…..
- RUSTDAG RUSTIG RESPECTEREN..
- Waarom sommige mensen de pijn van anderen bespotten..
- Misverstanden, verdraaiingen en het verdriet van een broods…..