PARAMARIBO — De regering-Santokhi/Brunswijk zal een dag van nationale rouw afkondigen na het fatale bootongeval op de Marowijnerivier, waarbij drie personen – een driejarige jongen, G.G. (25) en D.M. (28) – het leven lieten. Vier anderen, onder wie twee volwassenen en twee kinderen, worden nog vermist. Vijf opvarenden – bootsman R.P. (42), T.I. (18), L.A. (20), M.M (46) en E.A. (65) – konden met de hulp van anderen in veiligheid worden gebracht. Ze zijn voor medische behandeling overgebracht naar Frans-Guyana.
Volgens de Communicatiedienst Suriname (CDS) zal president Chandrikapersad Santokhi woensdag (morgen) ter herinnering van de slachtoffers het condoleanceregister in het perscentrum van zijn kabinet tekenen. “Ik wens de nabestaanden en de geliefden van de slachtoffers namens de regering heel veel kracht toe in deze donkere dagen. Laten wij bidden voor de zielenrust van de overledenen”, laat het staatshoofd door de CDS optekenen.
“In tijden van groot verdriet is nationale saamhorigheid van onschatbare waarde”VHP
De veiligheidsdiensten, inclusief de politie en de brandweer, voeren in samenwerking met de lokale hulpdiensten en de Franse autoriteiten de zoekactie naar de vermisten uit. Omstanders en de lokale gemeenschap bieden in deze moeilijke omstandigheden ook hun hulp. “De dappere leden van de veiligheidsdiensten verdienen eveneens erkenning voor hun optreden”, aldus Santokhi, die aangeeft “enorm geschokt en terneergeslagen” te zijn door het bericht over het bootongeluk.
VHP roept om nationale saamhorigheid
In navolging van de Nationale Partij Suriname heeft ook de Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) haar medeleven betuigd. Ze zegt “diep geraakt” te zijn. “Deze tragedie heeft ons allen diep geschokt. Het bootongeval dat zich heeft voorgedaan, is heel tragisch. Voor de partij is het een tragedie. Als partij konden wij in de verste verte niet bevroeden dat zo een tragisch bootongeval zich kon voordoen. Dit bootongeval heeft niet alleen de VHP, maar ook de gehele samenleving doen verbijsteren.”
Aangegeven wordt dat het verlies van gezinsleden, vrienden en geliefden niet alleen de families heeft getroffen, maar ook de hele samenleving in rouw heeft gedompeld. “De VHP betuigt haar oprechte medeleven aan de nabestaanden en wenst hen kracht en troost toe in deze bijzonder moeilijke dagen.”
De partij doet een dringend beroep op de regering, hulpdiensten en maatschappelijke organisaties om alles in het werk testellen om de getroffen families bij te staan; zowel bij de zoektocht als bij de emotionele en praktische opvang. “In tijden van groot verdriet is nationale saamhorigheid van onschatbare waarde. De VHP blijft solidair met allen die rouwen.”
Het Korps Politie Suriname (KPS) meldde maandag op zijn website dat de aluminiumboot met de twaalf opvarenden ongeveer in het midden van de Marowijnerivier kapseisde “vermoedelijk door een windvlaag, waardoor de boot in een grote golf terechtkwam en daardoor zonk”. De mensen, allen afkomstig uit Frans-Guyana, kwamen van een rouwbijeenkomst in het inheemsendorp Bamboesi en waren op weg naar het Frans-Guyanese dorp Paddock.
- President Santokhi: “Niemand mag zich uitgesloten voelen…..
- Chenella Rozendaal treedt vandaag op tijdens Miss World in …..
- Persconferentie president Santokhi na overleg met politieke…..
- Op World No Tobacco Day 2025: Aandacht voor sluwe tactieken…..
- Bejaarde vrouw gekneveld achtergelaten na woningoverval..
- PSA-dienstverlening gedigitaliseerd: snellere aanvraag en a…..
- Commissie Veiligheid Verkiezingen 2025 KPS..
- Regenachtig weer blijft nog aanhouden..
- Arbeider overlijdt door vallende boom in Matawai-gebied..
- President Trump sluit gratieverlening voor rapper Sean ‘Did…..
- Antoinette Betsy Hasselbaink (Betsy) (90) Diemen 28-5-2025..
- Brunswijk moet bedanken om voor Simons te stemmen..
- Vermiste stembiljetten in Wanica bleken blanco: onderzoek n…..
- Arbeider overleden door omvallende boom..
- Lijstduwer NDP: “Bouterse zou trots zijn”..
- Yelyco-vrouwen en Yellow Birds-mannen zege verwijderd van h…..
- Voor een samenleving waarin iedereen meetelt..
- ABOP en NDP bereiken akkoord; Simons kan nu tot president g…..
- Veel op het spel voor NPS..
- President Santokhi: “Verkiezingsautoriteiten moeten sneller…..
- VES: ‘Valutawet was geen effectief instrument voor koersbeh…..