Tijdens de regeringsraadvergadering woensdag, is goedkeuring verleend aan overeenkomsten die bereikt zijn met negen bonden. Vijf hiervan zijn ‘zorgbonden’ en vier anderen zijn de ‘veiligheidsbonden’. Met de laatste groep werd op 23 juni een principeovereenkomst gesloten met afspraken over verbeteringen in de arbeidsvoorwaarden en werkomstandigheden van personeel binnen de veiligheidssector. Met de zorgbonden werd op 24 juni een overeenkomst gesloten voor verbeterde arbeidsvoorwaarden en duidelijke afspraken over samenwerking en dienstverlening binnen de zorgsector.
Bij het minister van Volksgezondheid gaat het om de Bond van Personeel bij het Mungra Medisch Centrum (BPMMC), Psychiatrisch Centrum Suriname (PBPCS), Bond van Personeel bij de Regionale Gezondheidsdienst (BPRGD), Algemene Bond van Personeel van het Landsbedrijf Academisch Ziekenhuis Paramaribo (ABPLAZ) en de Bond van Personeel bij het Sint Vincentius Ziekenhuis (BPSVZ). Bij het ministerie van Justitie en Politie gaat het om de Surinaamse Politiebond (SPB), Bond van Personeel bij de Brandweer Suriname (BPBS), Bond van Penitentiaire Ambtenaren in Suriname (BPAS) en de Bond Personeel Bijstand- en Beveiligingsdienst Suriname (BPBBS).
Tijdens de regeringsverklaring is ook goedkeuren verleend voor de aanschap van onderwijsmateriaal ten behoeven van het openbaar onderwijs. Het gaat om examenmateriaal voor het Examenbureau, leermiddelen en schooldocumenten, schoolbenodigdheden en kleuter-/handenarbeidmaterialen, schoolmeubilair, schoonmaakmiddelen en materialen voor de Reproductie Unit.
Volgens president Chandrikapersad Santokhi wordt er bewust en gericht geïnvesteerd in sectoren die directe impact hebben op het welzijn, de veiligheid en de ontwikkeling van het volk.
- CBvS: Koersdruk gevolg van sentiment en onzekerheid..
- Eindtoernooi WK-voetbal..
- Euro boven SRD 45 bij cambio’s, dollar stijgt ook..
- Suriname Pageant Collectief opgericht..
- De koers van het wantrouwen..
- Operatie Delta Force: Achttien bromfietsen en één voertuig …..
- Operatie Delta Force en gemengd politieteam treden op tegen…..
- Herdenking 180 jaar Boeroes in Suriname..
- Soekidjo Sasmiardja..
- Shata werkt samen met internationale influencers om toerism…..
- De verkiezing van de president in Suriname: een tikkende ti…..
- Monument uit 1926 krijgt nieuw leven als Petrus Donders Jeu…..
- Swit Firi is na een stilte van bijna een jaar terug..
- Zeven finalisten voor tweede editie Nyun Sten Festival..
- Monteur verdacht van verduistering en wanprestatie..
- Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaa…..
- ‘Verkiezingsuitslag bevestigt morele antagonistische tegens…..
- LVV Women in Agriculture Beurs gehouden in Nickerie..
- ‘Informatie moet makkelijk toegankelijk zijn voor leerlinge…..
- Minister Dasai: “We kunnen niet alle milieuproblemen binnen…..
- Miracle 2 terug met nieuwe single..