Tijdens de regeringsraadvergadering woensdag, is goedkeuring verleend aan overeenkomsten die bereikt zijn met negen bonden. Vijf hiervan zijn ‘zorgbonden’ en vier anderen zijn de ‘veiligheidsbonden’. Met de laatste groep werd op 23 juni een principeovereenkomst gesloten met afspraken over verbeteringen in de arbeidsvoorwaarden en werkomstandigheden van personeel binnen de veiligheidssector. Met de zorgbonden werd op 24 juni een overeenkomst gesloten voor verbeterde arbeidsvoorwaarden en duidelijke afspraken over samenwerking en dienstverlening binnen de zorgsector.
Bij het minister van Volksgezondheid gaat het om de Bond van Personeel bij het Mungra Medisch Centrum (BPMMC), Psychiatrisch Centrum Suriname (PBPCS), Bond van Personeel bij de Regionale Gezondheidsdienst (BPRGD), Algemene Bond van Personeel van het Landsbedrijf Academisch Ziekenhuis Paramaribo (ABPLAZ) en de Bond van Personeel bij het Sint Vincentius Ziekenhuis (BPSVZ). Bij het ministerie van Justitie en Politie gaat het om de Surinaamse Politiebond (SPB), Bond van Personeel bij de Brandweer Suriname (BPBS), Bond van Penitentiaire Ambtenaren in Suriname (BPAS) en de Bond Personeel Bijstand- en Beveiligingsdienst Suriname (BPBBS).
Tijdens de regeringsverklaring is ook goedkeuren verleend voor de aanschap van onderwijsmateriaal ten behoeven van het openbaar onderwijs. Het gaat om examenmateriaal voor het Examenbureau, leermiddelen en schooldocumenten, schoolbenodigdheden en kleuter-/handenarbeidmaterialen, schoolmeubilair, schoonmaakmiddelen en materialen voor de Reproductie Unit.
Volgens president Chandrikapersad Santokhi wordt er bewust en gericht geïnvesteerd in sectoren die directe impact hebben op het welzijn, de veiligheid en de ontwikkeling van het volk.
- Levenloos lichaam aangetroffen langs de weg..
- Lijk aangespoeld langs de kust van de Suriname rivier; nabe…..
- VHP schrijft protestbrief aan Adhin inzake schending van he…..
- VHP dient protestbrief in over voorzittersverkiezing DNA..
- Mr. Ine Ivy Siew-Lan Tsai-Meu-Chong..
- Parlementaire zittingsperiode 2025-2030 officieel gestart..
- Kandidaatstelling president en vicepresident open tot donde…..
- Vijftigplusser steelt spullen familielid..
- Die ene persoon..
- Gewapende beroving bij Carolinakreek: sieraden en geld buit…..
- Suriname als eerste Amazone-land malariavrij verklaard door…..
- Snelle groei door vrouwen geleide bedrijven binnen SURGE Pr…..
- Brunswijk in politiek dilemma: Tussen ambitie, realiteit en…..
- Suriname officieel malaria-vrij verklaard door WHO..
- Nieuw parlement..
- Zwaargewonde bij gewapende goudroof in Brokopondo; slachtof…..
- Gewapende overval in Balingsula..
- Slachtoffer kritiek na gewapende overval Balingsula..
- Wan Okasi-voorzitter Koendjbiharie: “Nieuwe regering moet g…..
- President en vicepresident Suriname worden gekozen op 6 jul…..
- Verkiezing president en vicepresident op 6 juli..