Tijdens de regeringsraadvergadering, gehouden onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi, heeft de regering goedkeuring verleend aan verschillende voorstellen van lopende zaken binnen de ministeries van Volksgezondheid, Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, en Binnenlandse Zaken. De besluiten, genomen op 23 en 24 juni, dragen bij aan het versterken van de publieke dienstverlening en het waarborgen van continuïteit binnen vitale sectoren.
Voor het ministerie van Volksgezondheid is goedkeuring verleend aan de overeenkomst die op 24 juni werd bereikt tussen de overheid en diverse zorginstellingen en personeelsbonden, te weten:
•Psychiatrisch Centrum Suriname (PBPCS)
•Bond van Personeel bij de Regionale Gezondheidsdienst (BPRGD)
•Algemene Bond van Personeel van het Landsbedrijf Academisch ZiekenhuisParamaribo (ABPLAZ)
•Bond van Personeel bij het Sint Vincentius Ziekenhuis (BPSVZ)
•Bond van Personeel bij het Mungra Medisch Centrum (BPMMC)
De overeenkomst voorziet in verbeterde arbeidsvoorwaarden en duidelijke afspraken over samenwerking en dienstverlening binnen de zorgsector. Hiermee wordt recht gedaan aan de rol van zorgmedewerkers in de nationale gezondheidszorg.
Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur kreeg goedkeuring voor de aanschaf van diverse onderwijsmaterialen ten behoeve van het openbaar onderwijs. Het gaat om:
•Leermiddelen en schooldocumenten
•Schoolbenodigdheden en kleuter-/handenarbeidmaterialen
•Schoolmeubilair
•Schoonmaakmiddelen
•Materialen voor de Reproductie Unit
•Examenmateriaal voor het Examenbureau
Deze voorzieningen zijn essentieel voor een goede start van het schooljaar 2025/2026. Door tijdige beschikbaarstelling van middelen wordt de continuïteit en kwaliteit van het onderwijs gewaarborgd.
De regeringsraad keurde eveneens de principeovereenkomst goed die op 23 juni is gesloten tussen de regering en de veiligheidsbonden, namelijk:
•Surinaamse Politiebond
•Bond van Personeel bij de Brandweer Suriname
•Bond van Penitentiaire Ambtenaren in Suriname
•Bond Personeel Bijstand- en Beveiligingsdienst Suriname
Deze overeenkomst bevat afspraken over verbeteringen in de arbeidsvoorwaarden en werkomstandigheden van personeel binnen de veiligheidssector. Dit bevordert de motivatie en inzetbaarheid van de diensten die verantwoordelijk zijn voor de openbare orde en veiligheid.
- Antoinette Betsy Hasselbaink (90) Diemen 28-5-2025..
- RBTW houdt verdachte en heler aan voor reeks gepleegde dief…..
- Dertigjarige inbreker ingesloten..
- Nationale Grenscommissie werkt aan afronding grensgeschille…..
- Generaal Salami gedood bij Israëlische luchtaanvallen op Ir…..
- Man waagt gevaarlijke oversteek over woeste rivier in Aruna…..
- Niet de regering, maar DNA treft blaam bij overname dienstv…..
- BIBIS: publicatie missive inzake grensdeskundige ‘a-nationa…..
- Bibis reageert op uitgelekte missive: ‘Aantrekken expert no…..
- Visserscollectief: regeringen blijven beloven, maar nog ste…..
- India’s Digital Public Infrastructure voorbeeld voor Surina…..
- Analyse verkiezingsuitslag mei 2025: Versnippering, verlies…..
- Verdachte beroving warung ontkent betrokkenheid..
- Minister Nurmohamed presenteert infrastructuurambities op f…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden voor stemming president..
- Sheila Kort gepromoveerd; deed onderzoek naar gevolgen kwik…..
- Ook De Schakel/Flora valt ten prooi aan Koi Carper 2..
- Franklin Iwan Robles..
- Snoeien mahoniebomen: Kruising Heeren-/Klipstenenstraat afg…..
- Proces van bewilliging gestart bij gekozen kandidaten..
- Loting laatste WK-kwalificatieronde: Suriname in groep A me…..