Tijdens de regeringsraadvergadering, gehouden onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi, heeft de regering goedkeuring verleend aan verschillende voorstellen van lopende zaken binnen de ministeries van Volksgezondheid, Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, en Binnenlandse Zaken. De besluiten, genomen op 23 en 24 juni, dragen bij aan het versterken van de publieke dienstverlening en het waarborgen van continuïteit binnen vitale sectoren.
Voor het ministerie van Volksgezondheid is goedkeuring verleend aan de overeenkomst die op 24 juni werd bereikt tussen de overheid en diverse zorginstellingen en personeelsbonden, te weten:
•Psychiatrisch Centrum Suriname (PBPCS)
•Bond van Personeel bij de Regionale Gezondheidsdienst (BPRGD)
•Algemene Bond van Personeel van het Landsbedrijf Academisch ZiekenhuisParamaribo (ABPLAZ)
•Bond van Personeel bij het Sint Vincentius Ziekenhuis (BPSVZ)
•Bond van Personeel bij het Mungra Medisch Centrum (BPMMC)
De overeenkomst voorziet in verbeterde arbeidsvoorwaarden en duidelijke afspraken over samenwerking en dienstverlening binnen de zorgsector. Hiermee wordt recht gedaan aan de rol van zorgmedewerkers in de nationale gezondheidszorg.
Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur kreeg goedkeuring voor de aanschaf van diverse onderwijsmaterialen ten behoeve van het openbaar onderwijs. Het gaat om:
•Leermiddelen en schooldocumenten
•Schoolbenodigdheden en kleuter-/handenarbeidmaterialen
•Schoolmeubilair
•Schoonmaakmiddelen
•Materialen voor de Reproductie Unit
•Examenmateriaal voor het Examenbureau
Deze voorzieningen zijn essentieel voor een goede start van het schooljaar 2025/2026. Door tijdige beschikbaarstelling van middelen wordt de continuïteit en kwaliteit van het onderwijs gewaarborgd.
De regeringsraad keurde eveneens de principeovereenkomst goed die op 23 juni is gesloten tussen de regering en de veiligheidsbonden, namelijk:
•Surinaamse Politiebond
•Bond van Personeel bij de Brandweer Suriname
•Bond van Penitentiaire Ambtenaren in Suriname
•Bond Personeel Bijstand- en Beveiligingsdienst Suriname
Deze overeenkomst bevat afspraken over verbeteringen in de arbeidsvoorwaarden en werkomstandigheden van personeel binnen de veiligheidssector. Dit bevordert de motivatie en inzetbaarheid van de diensten die verantwoordelijk zijn voor de openbare orde en veiligheid.
- Suriname tekent statuut OIC Labour Centre..
- Rechter doet nog geen uitspraak in kwestie Nickeriestraat..
- Simons vreest niet voor presidentsverkiezing in vvv; deur s…..
- Carlos ‘Linka’ Linger brengt na acht jaar nieuwe song u…..
- Kabinet-Simons: een reële belofte of status quo?..
- Trump geland op Schiphol, onderweg in ‘The Beast’ naar dine…..
- IOL-directeur: “Wekelijks diploma’s valideren voor vertrekk…..
- Suriname ondertekent toetreding tot OIC Labour Centre..
- Chan in de cel?..
- Trump herbevestigt wapenstilstand tussen Iran en Israël..
- Ministerie AWJ en bonden sluiten akkoord over betere arbeid…..
- Behoud gebouwd erfgoed..
- Coalitie was vooraf op de hoogte van Brunswijks voorbehoud …..
- OKB verklaart verkiezingsuitslag 2025 bindend..
- KPS houdt persconferentie over aanpak criminaliteit..
- Paniek aan de Goede Verwachtingweg na schietpartij uit rijd…..
- Suriname schittert op National Day Expo 2025 Osaka..
- Elias hamert op brede maatschappelijke discussie over olies…..
- Reactie op: Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 3…..
- Natio is klaar voor het WK – nu de FIFA nog..
- Digitale ID wordt verplicht gesteld bij overheidsdiensten..