Tijdens de regeringsraadvergadering, gehouden onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi, heeft de regering goedkeuring verleend aan verschillende voorstellen van lopende zaken binnen de ministeries van Volksgezondheid, Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, en Binnenlandse Zaken. De besluiten, genomen op 23 en 24 juni, dragen bij aan het versterken van de publieke dienstverlening en het waarborgen van continuïteit binnen vitale sectoren.
Voor het ministerie van Volksgezondheid is goedkeuring verleend aan de overeenkomst die op 24 juni werd bereikt tussen de overheid en diverse zorginstellingen en personeelsbonden, te weten:
•Psychiatrisch Centrum Suriname (PBPCS)
•Bond van Personeel bij de Regionale Gezondheidsdienst (BPRGD)
•Algemene Bond van Personeel van het Landsbedrijf Academisch ZiekenhuisParamaribo (ABPLAZ)
•Bond van Personeel bij het Sint Vincentius Ziekenhuis (BPSVZ)
•Bond van Personeel bij het Mungra Medisch Centrum (BPMMC)
De overeenkomst voorziet in verbeterde arbeidsvoorwaarden en duidelijke afspraken over samenwerking en dienstverlening binnen de zorgsector. Hiermee wordt recht gedaan aan de rol van zorgmedewerkers in de nationale gezondheidszorg.
Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur kreeg goedkeuring voor de aanschaf van diverse onderwijsmaterialen ten behoeve van het openbaar onderwijs. Het gaat om:
•Leermiddelen en schooldocumenten
•Schoolbenodigdheden en kleuter-/handenarbeidmaterialen
•Schoolmeubilair
•Schoonmaakmiddelen
•Materialen voor de Reproductie Unit
•Examenmateriaal voor het Examenbureau
Deze voorzieningen zijn essentieel voor een goede start van het schooljaar 2025/2026. Door tijdige beschikbaarstelling van middelen wordt de continuïteit en kwaliteit van het onderwijs gewaarborgd.
De regeringsraad keurde eveneens de principeovereenkomst goed die op 23 juni is gesloten tussen de regering en de veiligheidsbonden, namelijk:
•Surinaamse Politiebond
•Bond van Personeel bij de Brandweer Suriname
•Bond van Penitentiaire Ambtenaren in Suriname
•Bond Personeel Bijstand- en Beveiligingsdienst Suriname
Deze overeenkomst bevat afspraken over verbeteringen in de arbeidsvoorwaarden en werkomstandigheden van personeel binnen de veiligheidssector. Dit bevordert de motivatie en inzetbaarheid van de diensten die verantwoordelijk zijn voor de openbare orde en veiligheid.
- Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valk…..
- Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutione…..
- Leo Brunswijk: politieke partijen zagen ABOP als grootste b…..
- Santokhi, pe a moni de? (1)..
- Directeur MAS: “Voldoende animo om maritieme school draaien…..
- Militairen beschuldigd van diefstal na tekort aan provian…..
- 169 bloeddonoren onderscheiden..
- Voorwaarts kan geen potten breken tegen Inter Moengotapoe..
- Politie Lelydorp pakt daders na tip over gestolen aluminium..
- PG: ontwerpwet Openbaar Ministerie moet worden goedgekeurd …..
- Er is geen andere keus voor de VHP dan om de oppositie in t…..
- ExxonMobil draagt deel van Stabroek-blok over aan Guyanese …..
- AW en J wil betere aansluiting arbeidsmarkt en private sect…..
- Boldewijn waarschuwt voor gevolgen politieke ongediscipline…..
- Colombia onderschept eerste onbemande narco-onderzeeër, uit…..
- OM eist zeven jaar celstraf voor voorbereidingen drugstrans…..
- NPS-topper Ivanildo Plein: ‘Ik ben Brunswijk dankbaar dat h…..
- Doorbraak voor vrouwen in de politiek: Simons wordt eerste …..
- Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen..
- Jennifer Simons voorgedragen als presidentskandidaat, Rusla…..
- Focus op jongeren en mentale gezondheid na covid-19 op OIC …..