Tijdens de regeringsraadvergadering, gehouden onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi, heeft de regering goedkeuring verleend aan verschillende voorstellen van lopende zaken binnen de ministeries van Volksgezondheid, Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, en Binnenlandse Zaken. De besluiten, genomen op 23 en 24 juni, dragen bij aan het versterken van de publieke dienstverlening en het waarborgen van continuïteit binnen vitale sectoren.
Voor het ministerie van Volksgezondheid is goedkeuring verleend aan de overeenkomst die op 24 juni werd bereikt tussen de overheid en diverse zorginstellingen en personeelsbonden, te weten:
•Psychiatrisch Centrum Suriname (PBPCS)
•Bond van Personeel bij de Regionale Gezondheidsdienst (BPRGD)
•Algemene Bond van Personeel van het Landsbedrijf Academisch ZiekenhuisParamaribo (ABPLAZ)
•Bond van Personeel bij het Sint Vincentius Ziekenhuis (BPSVZ)
•Bond van Personeel bij het Mungra Medisch Centrum (BPMMC)
De overeenkomst voorziet in verbeterde arbeidsvoorwaarden en duidelijke afspraken over samenwerking en dienstverlening binnen de zorgsector. Hiermee wordt recht gedaan aan de rol van zorgmedewerkers in de nationale gezondheidszorg.
Het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur kreeg goedkeuring voor de aanschaf van diverse onderwijsmaterialen ten behoeve van het openbaar onderwijs. Het gaat om:
•Leermiddelen en schooldocumenten
•Schoolbenodigdheden en kleuter-/handenarbeidmaterialen
•Schoolmeubilair
•Schoonmaakmiddelen
•Materialen voor de Reproductie Unit
•Examenmateriaal voor het Examenbureau
Deze voorzieningen zijn essentieel voor een goede start van het schooljaar 2025/2026. Door tijdige beschikbaarstelling van middelen wordt de continuïteit en kwaliteit van het onderwijs gewaarborgd.
De regeringsraad keurde eveneens de principeovereenkomst goed die op 23 juni is gesloten tussen de regering en de veiligheidsbonden, namelijk:
•Surinaamse Politiebond
•Bond van Personeel bij de Brandweer Suriname
•Bond van Penitentiaire Ambtenaren in Suriname
•Bond Personeel Bijstand- en Beveiligingsdienst Suriname
Deze overeenkomst bevat afspraken over verbeteringen in de arbeidsvoorwaarden en werkomstandigheden van personeel binnen de veiligheidssector. Dit bevordert de motivatie en inzetbaarheid van de diensten die verantwoordelijk zijn voor de openbare orde en veiligheid.
- China vult leemte op in Cuba terwijl Russische beloften uit…..
- SEOB: Wisselkoers, staatsschuld en begrotingstekort nog gro…..
- Culturele Unie Suriname roept op tot eenheid: “Onze vrijhei…..
- OM eist 30 jaar celstraf voor moord en wegmaken lijk..
- Keti Koti 2025: Herdenken met oog op de toekomst..
- Van bos naar bord: de potentie van açaí-yoghurt voor Surina…..
- Santokhi op 1 juli: reflecteren op verleden om eenheid en h…..
- BEP waarschuwt: “Ongelijke verdeling olie-inkomsten kan nie…..
- Gesprek tussen president Santokhi en NDP-voorzitster Simons..
- Parlement opent zittingsperiode 2025-2030..
- Brunswijk: “Geen angst voor oppositie – ABOP verdient waard…..
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig best…..
- Meer dan 10 kinderen blijven regulier onderwijs volgen door…..
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had rech…..
- ABOP: “De strijd van onze voorouders is het fundament van w…..
- Ashwin Adhin en Ronnie Brunswijk respectievelijk voorzitter…..
- Keti Koti – Wij herdenken. Wij vieren. Wij blijven waakzaam…..
- Combe Markt schenkt naaimachines: nieuwe hoop voor vrouwen …..
- In Memoriam Patricia Etnel..
- Geen lange rijen meer: KPS lanceert digitaal portaal voor v…..
- Suriname introduceert digitale PSA-kaart voor personen van …..