De regering-Santokhi heeft besloten ambtenaren en daaraan gelijkgestelden in april en mei tegemoet te komen met een netto uitkering van SRD 1500. Gepensioneerden zullen 70 procent van dit bedrag ontvangen. De maatregel geldt voor in totaal zo’n 91.000 personen, waaronder circa 33.000 gepensioneerden.
De tijdelijke financiële ondersteuning is bedoeld als compensatie voor de inflatie van het afgelopen jaar en komt voort uit overleg met vakcentrale Ravaksur Plus. Deze werd vertegenwoordigd door de bondsvoorzitters Armand Zunder, Robby Berenstein, Michael Miskin, Reshma Mangre en Marcellino Nerkust.
Tijdens het overleg op 12 april is overeengekomen dat de onderhandelingen over structurele verbeteringen worden hervat op donderdag 24 april. De gesprekken vonden plaats met het clusterteam van ministers onder leiding van minister Steven Mac Andrew, samen met het Onderhandelingsorgaan. Volgens de regering verliepen de bijeenkomsten op 5 en 9 april in constructieve sfeer.
De regering spreekt haar waardering uit voor de inzet van de vakbonden, hun leden, het bedrijfsleven en de samenleving, en benadrukt dat gezamenlijke inspanningen noodzakelijk zijn voor economisch herstel. Sinds 2020 kampt Suriname met zware financiële uitdagingen.
Het overleg op 24 april zal zich richten op verdere arbeidsvoorwaardelijke verbeteringen en belastingverlichtende voorstellen voor de publieke sector. De regering hoopt met deze stappen meer draagvlak en rust te creëren binnen het overheidsapparaat, en zegt zich onverminderd in te zetten voor duurzame groei en sociale rechtvaardigheid.
- Man slaat partner na ruzie over vermeende buitenechtelijke …..
- Positief bezoek minister Rubio probeert men te ondermijnen..
- Signalgate: “Topadviseur Trump gebruikte privé-Gmail voor r…..
- Bond Luchthavenbeheer wil garanties voor uitbetaling..
- Nationaal Leger voegt 31 commando’s toe aan elite eenheid..
- Buschauffeur overlijdt in ziekenhuis na verkeersongeval..
- Burgers ontstemd over ongevraagde plaatsing op VHP-kandidat…..
- Kandidaten eisen schrapping van VHP-lijst wegens ontbrekend…..
- Zes kandidaten willen van de VHP lijst in Sipaliwini..
- Verkiezingen verliezen geloofwaardigheid door politieke inv…..
- Medewerkster doet aangifte tegen directeur Toerisme wegens …..
- Situatie bij Esther Stichting blijft ongewijzigd en zorgwek…..
- Nieuwe brugconstructie in Suriname is conform international…..
- Baitali in beroep bij IDB tegen gunning infrastructureel we…..
- BEP houdt trainingssessie voor haar DNA-kandidaten..
- Bond luchthavenbeheer stelt ultimatum tot vrijdag; heft act…..
- Normale afhandeling van SLM vluchten ..
- Baitali verzet zich tegen ‘oneerlijke gunning’ infrastructu…..
- SLM: vluchten worden normaal afgehandeld na gesprekken..
- Geen stem geen toekomst voor Coronie..
- Actie bond NV Luchthavenbeheer afgewenteld..