Het kabinet van de president.
Foto: gov.sr
De regering heeft besloten in te grijpen om de opkoopprijs van padie te ondersteunen. Dit besluit is genomen tijdens de regeringsraadvergadering onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi, waarin minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), de huidige uitdagingen binnen de rijstsector toelichtte.
Door dalende rijstprijzen op de internationale markt staat de opkoop van padie onder druk. Aangezien ruim 60% van de nationale rijstproductie geëxporteerd moet worden om voldoende magazijnruimte te creëren voor de nieuwe oogst, heeft de regering besloten een garantieprijs van SRD 600,- per baal van 79 kg natte padie vast te stellen. Om dit te realiseren, wordt een onderscheid gemaakt tussen rijst bestemd voor de lokale markt en rijst bestemd voor export.
De rijstprijzen op de lokale markt liggen minimaal 50% hoger dan op de exportmarkt. Daarom zal de regering middelen inzetten om de export te ondersteunen. Voor elke geëxporteerde ton rijst wordt een compensatie toegekend, zodat de gegarandeerde opkoopprijs van SRD 600,- per baal gewaarborgd blijft. Daarnaast hebben veel opkopers aangegeven dat zij niet over voldoende kapitaal beschikken om padie op te kopen.
Om dit probleem aan te pakken, heeft de Governor van de Centrale Bank van Suriname zich bereid verklaard kapitaal beschikbaar te stellen aan opkopers via hun respectieve particuliere banken, tegen een redelijke rente. Opkopers en banken zullen dit zakelijke proces onderling afhandelen. Voor dit seizoen zullen uitsluitend die opkopers worden gefaciliteerd die zich houden aan de vastgestelde opkoopprijs van SRD 600,- per baal.
- PVP wint hoger beroep en mag deelnemen aan de verkiezingen..
- PVP mag meedoen aan de verkiezingen..
- 348 militairen gehuldigd voor jaren trouwe dienst..
- Ontevreden militairen..
- Jogi krijgt tegenwerking van onbeschofte partijgenoten in S…..
- Negenendertig cursisten ronden tweede Basisdiplomatieke Cur…..
- Waarom Ied-ul-Fitr pas op 31 maart gevierd kan worden..
- 348 militairen kregen medaille voor trouwe dienst..
- President wil eerste betaling studententoelage van SRD 800 …..
- Dodelijk verkeersongeval aan de Kennedyweg: twee doden, één…..
- CHS traint hoofdstembureaus..
- Acties voor Esther Stichting in volle gang..
- Twee personen omgekomen bij verkeersongeval..
- Partij van de Communicatie wil bij regeermacht fors bezuini…..
- Simons bespreekt leden niet publiekelijk..
- Amerikaanse druk, Cubaanse artsen en Surinames soevereinite…..
- De wereld van Donald Trump..
- B E K E N D M A K I N G:..
- ‘Ik ben me ervan bewust dat ik mogelijk ook fractieleider w…..
- Gerucht: ‘Bigi Boy’ genoemd als tegenstander van Rico Verho…..
- Bloedbad in Tamanredjo: moorden blijven onopgelost..