PARAMARIBO — Om de ambtenaren en gelijkgestelden toch deze maand en in mei tegemoet te komen, heeft de regering besloten hen een netto bedrag van SRD 1500 toe te kennen. Deze verhoging is het resultaat van zorgvuldige berekeningen en is bedoeld om de inflatie van het afgelopen jaar te compenseren. Dat laat de regering donderdag via de Communicatie Dienst Suriname weten.
Gepensioneerden zullen ook profiteren van deze uitkering door de regering en zullen 70 procent van het bedrag ontvangen. In totaal zullen ongeveer 91.000 personen profiteren van deze maatregel, waaronder ongeveer 33.000 gepensioneerden. ADVERTISEMENT
“De SRD 1500 is bedoeld als een tijdelijke tegemoetkoming, terwijl de onderhandelingen tussen de regering en de vakbonden worden voortgezet”
De regering heeft vandaag (zaterdag) overleg gehad met de vakbonden aangesloten bij Ravaksur Plus, vertegenwoordigd door de bondsvoorzitters Armand Zunder, Robby Berenstein, Michael Miskin, Reshma Mangre en Marcellino Nerkust. Er is in dit gesprek, overeengekomen dat de onderhandelingen op 24 april worden hervat.
De SRD 1500 is bedoeld als een tijdelijke tegemoetkoming, terwijl de onderhandelingen tussen de regering en de vakbonden worden voortgezet, met als doel structurele verbeteringen in de arbeidsvoorwaarden van ambtenaren te brengen. De voorstellen met betrekking tot de belasting verlichtende maatregelen zullen ook onderdeel zijn van de komende gesprekken.
Tijdens constructieve gesprekken, gehouden op 5 april en 9 april, is in samenspraak met het clusterteam van ministers onder leiding van Steven Mac Andrew en het Onderhandelingsorgaan onderhandeld over een oplossing die zowel het personeel als de nationale economie ten goede moet komen.
“De regering erkent en waardeert de gezonde samenwerking met de vakbonden en bedankt hen, evenals hun leden, het bedrijfsleven en de samenleving, voor de voortdurende inzet en constructieve houding bij het vinden van gezamenlijke oplossingen. Deze samenwerking draagt bij aan het herstel en de verdere ontwikkeling van Suriname, die sinds 2020 met grote financiële uitdagingen te maken heeft gehad.”, staat in het persbericht.
Alvorens de toekenning gedaan is geworden door de regering , heeft Ravaksur Plus de uitdagingen waarmee zij worden geconfronteerd en hun voorstellen kenbaar gemaakt aan het staatshoofd. De regering spreekt haar vertrouwen uit dat deze stap zal bijdragen aan het creëren van meer draagvlak, rust en perspectief binnen de publieke sector, en benadrukt haar inzet voor duurzame economische groei en sociale rechtvaardigheid”.
- Micro-ondernemers met een beperking ontvangen ondersteuning…..
- NPS maakt inhaalslag door houding huidige regering..
- Beoogde DNA-kandidaten moeten meer doen in belang van volk..
- Tentoonstelling Hedendaagse Surinaamse Kunst..
- ‘Verhalen verklaren de wereld’..
- Ruim 500 personen gevoed door Region One Suriname..
- Amerikaanse tarieven op Chinese schepen bedreigen Guyana’s …..
- Ook vandaag regen en onweer..
- 20-jarige aangehouden voor drugsbezit..
- Man slaat partner na ruzie over vermeende buitenechtelijke …..
- Positief bezoek minister Rubio probeert men te ondermijnen..
- Signalgate: “Topadviseur Trump gebruikte privé-Gmail voor r…..
- Bond Luchthavenbeheer wil garanties voor uitbetaling..
- Nationaal Leger voegt 31 commando’s toe aan elite eenheid..
- Buschauffeur overlijdt in ziekenhuis na verkeersongeval..
- Burgers ontstemd over ongevraagde plaatsing op VHP-kandidat…..
- Kandidaten eisen schrapping van VHP-lijst wegens ontbrekend…..
- Zes kandidaten willen van de VHP lijst in Sipaliwini..
- Verkiezingen verliezen geloofwaardigheid door politieke inv…..
- Medewerkster doet aangifte tegen directeur Toerisme wegens …..
- Situatie bij Esther Stichting blijft ongewijzigd en zorgwek…..