Niet alleen de kwestie rond de Surinaamse Luchtvaart Maatschappij (SLM), maar de luchtvaartsector als geheel, is een zaak die de aandacht van de nieuwe regering Simons/Rusland heeft. In een vroeg stadium zijn er reeds gesprekken gevoerd met de SLM en belanghebbenden uit de luchtvaartsector. President Jennifer Simons gaf in een interview aan, dat de problemen die spelen in de Surinaamse luchtvaartsector, op korte termijn aangepakt moeten worden.
De president stelde dat het algemeen bekend is, dat de SLM draait op verlies. Ze zegt dat de regering in haar eerste week wat acute zaken moest oplossen, en dat ook het vraagstuk-SLM om een oplossing vraagt. Nog voordat de regering aan haar termijn begon, was volgens het staatshoofd in de coalitie de wens uitgesproken om als het kan, het bedrijf toch voor Suriname te behouden.
“En daar richten we ons op. Het zal toch wel een grote operatie zijn, maar we hebben ook al de informatie dat eigenlijk de hele luchtvaartsector een probleem is, en dat we dit op kort termijn moeten aanpakken.”
De president gaf aan, dat er reeds gesprekken zijn geweest met de luchtvaartsector en in het bijzonder de SLM; deze gesprekken worden mogelijk de komende week voortgezet, ook met bedrijven die betrokken zijn bij het in stand houden en de voortgang van de SLM. Het staatshoofd merkte op dat de blacklisting van de Civil Aviation Safety Authority Suriname (CASAS) nog meer problemen betekent voor de SLM en andere bedrijven binnen de Surinaamse luchtvaartsector. “Dus we denken dat we genoeg redenen hebben om heel snel die luchtvaartsector helemaal uit te pluizen om te kijken waar het heel erg dringt en dan te kijken hoe we de middelen zullen vergaren.”
Het staatshoofd erkende dat er middelen nodig zullen zijn, en voor sommige zaken misschien een organisatorische aanpak om zaken recht te trekken. Ze voegde eraan toe dat er voor Suriname verdiensten zitten aan de luchtvaartsector, los van de SLM, maar van onder meer overvliegende vliegtuigen.
“Al deze dingen moeten in orde gemaakt worden”, aldus de president. ‘’Het behoud van de luchtvaartsector is noodzakelijk voor het ontwikkelen van de toerismesector’’, voegde zij eraan toe. In eerste instantie zal volgens haar worden nagegaan hoe de Suriname Tourism Board versterkt kan worden. Volgens het staatshoofd zijn er enerzijds lopende kwesties die dagelijkse aandacht vergen, en anderzijds langetermijndoelstellingen waarop de regering haar focus moet richten.
Toerisme is een van de sectoren waarvoor er weinig tijd is om die te ontwikkelen. Daarom is afgesproken, dat er voor deze sector speciale programma’s worden gemaakt en units komen, ingevuld door deskundigen die zich speciaal met de sector gaan bezighouden.
Zij zullen met zowel de regering als de private sector in contact moeten staan over hetgeen nodig is om de toerismesector te versterken. “Als er geld nodig is voor bepaalde dingen, dat wij ook daarnaar kijken. Als er andere maatregelen of wetten nodig zijn, dat zij dat kunnen checken”, verduidelijkte het staatshoofd.
The post Regering gaat zich inzetten voor SLM en luchtvaartsector ..
- COMMISSIES ONDER VERGROOTGLAS..
- ICW 2025 Finale: Rasha Thadani en Ibrahim Ali Khan in zwart…..
- Mooie opinie, mooie filosofische gesprekken, maar daar heb ….
- Indiase tempel mogelijk betrokken bij honderden moorden en …..
- WIST U DAT: De zwarte zeeduivelvis een lichtgevend bolletje…..
- Multimiljonair wil de eerste rechtse president van Bolivia …..
- Arbeiders in Peruaanse hoofdstad Lima vinden meer dan 1000 …..
- Afdeling LBB/Natuurbeheer neemt deel aan Green Awareness Ex…..
- Groeiende deelname Green Awareness Expo Torarica Group..
- VIDS roept op tot erkenning van grondenrechten op Dag der I…..
- Chinese oorlogsschepen arriveren in verre oosten van Ruslan…..
- Megan Thee Stallion en Klay Thompson gevat tijdens romantis…..
- Cardi B krijgt gerechtelijk verbod op verwijzing naar strip…..
- ICW 2025 Finale: Rasha Thadani en Ibrahim Ali Khan in zwart…..
- Regering trekt US$ 5 miljoen uit voor acute verbetering luc….
- Dagblad Suriname, zaterdag 2 augustus 2025..
- OM: meer dan $10.000,- uitvoeren mag niet zomaar..
- Minister Bouva bij bezoek president: ‘We need to make Surin…..
- Mathoera pleit voor beter beloningsbeleid binnen de overhei…..
- Zonnige zaterdag met kans op onweer in de middag.
- Buurtbewoners Commissaris Weythingweg bezorgd over opzet go…..