door Wilfred Leeuwin
PARAMARIBO — Op de valreep hebben de regering en Ravaksur Plus donderdag (vandaag) een principeakkoord ondertekend waarin nieuwe belastingmaatregelen zijn vastgelegd. De regeling gaat op 1 juli in en moet zorgen voor verlichting voor werknemers, vooral op het gebied van overwerkbelasting en aftrekposten.Het akkoord is het resultaat van intensieve onderhandelingen die sinds maart liepen tussen vakbonden, deskundigen en vertegenwoordigers van de regering.
De ondertekening van het akkoord komt op een politiek gevoelig moment: het is één van de laatste beleidsdaden van het kabinet, voordat een nieuwe regering aantreedt. De maatregelen gaan in onder voorbehoud van goedkeuring door de regeringsraad, maar worden gezien als een belangrijke stap richting financiële verlichting voor werknemers.
De ondertekenaars spraken ook af om in 2026 verdere onderhandelingen te voeren over nieuwe loonrondes voor ambtenaren, aanpassing van de reguliere loonbelastingschijven, belasting op overwerk en voedingsgeld per 1 januari, uitbetaling van de zogeheten terugwerkende kracht (TWK) van de 50 procent-reeks van de CLO uit juli 2020.
Fiscale voorzieningen
Eén van de opvallendste afspraken betreft de belasting op overwerkloon. De belastingschijven zijn verruimd, waardoor werknemers meer overwerk netto overhouden: voor overwerk tot en met SRD 2.500 geldt voortaan een tarief van 5 procent (voorheen slechts over SRD 500) en voor het deel tussen SRD 2.500 en SRD 7.500 geldt een tarief van 15 procent. Het deel boven SRD 7.500 wordt belast tegen 25 procent.
De partijen zijn daarnaast het volgende overeengekomen: vrijstelling voor vakantiegelden en gratificaties tot SRD 19.500. Wat de hypotheekrenteaftrek betreft is bepaald dat het maximumbedrag dat in mindering mag worden gebracht bij de belastingaangifte wordt verhoogd van SRD 600.000 naar SRD 871.500. Ravaksur had SRD 1,6 miljoen gevraagd.
AWJ-minister Steven Mac Andrew (l) tekende namens de regering het principeakkoord met Ravaksur plus. Naast hem Maurits Hassankhan. [: CDS]
- Dertigjarige inbreker ingesloten..
- Nationale Grenscommissie werkt aan afronding grensgeschille…..
- Generaal Salami gedood bij Israëlische luchtaanvallen op Ir…..
- Man waagt gevaarlijke oversteek over woeste rivier in Aruna…..
- Niet de regering, maar DNA treft blaam bij overname dienstv…..
- BIBIS: publicatie missive inzake grensdeskundige ‘a-nationa…..
- Bibis reageert op uitgelekte missive: ‘Aantrekken expert no…..
- Visserscollectief: regeringen blijven beloven, maar nog ste…..
- India’s Digital Public Infrastructure voorbeeld voor Surina…..
- Analyse verkiezingsuitslag mei 2025: Versnippering, verlies…..
- Verdachte beroving warung ontkent betrokkenheid..
- Minister Nurmohamed presenteert infrastructuurambities op f…..
- Reactie op: Brunswijk moet aftreden voor stemming president..
- Sheila Kort gepromoveerd; deed onderzoek naar gevolgen kwik…..
- Ook De Schakel/Flora valt ten prooi aan Koi Carper 2..
- Franklin Iwan Robles..
- Snoeien mahoniebomen: Kruising Heeren-/Klipstenenstraat afg…..
- Proces van bewilliging gestart bij gekozen kandidaten..
- Loting laatste WK-kwalificatieronde: Suriname in groep A me…..
- Werelddag tegen Kinderarbeid ook van belang voor Suriname..
- Deviezenregeling en afhandeling buiten geding..