De regering en een vijftal gezondheidsbonden hebben een akkoord bereikt over belangrijke arbeidsvoorwaarden voor personeel van de zorginstellingen waar de bonden actief zijn. Partijen hebben op dinsdag 24 juni een overeenkomst ondertekend op het ministerie van Volksgezondheid. Namens de regering bezegelde minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ), tevens coördinator clusterministers Vakbondsaangelegenheden, de overeenkomst in aanwezigheid van Volksgezondheidsdirecteur Rakesh Gajadhar Sukul.
De overeenkomst is aangegaan met de bundeling van bonden van zorginstellingen, bestaande uit de Personeelsbond bij het Psychiatrisch Centrum Suriname (PBPCS), Bond van Personeel bij de Regionale Gezondheidsdienst (BPRGD), Algemene Bond van Personeel van het Landsbedrijf Academisch Ziekenhuis Paramaribo (ABPLAZ), Bond van Personeel bij het Sint Vincentius Ziekenhuis (BPSVZ) en de Bond van Personeel bij het Mungra Medisch Centrum (BPMMC). Na een langdurig traject van intensieve onderhandelingen is overeenstemming bereikt over de invoering van aangepaste loonreeksen in de verschillende ziekenhuizen.
Minister Mac Andrew benadrukte het belang van deze stap: “Het zorgpersoneel vormt de ruggengraat van onze gezondheidszorg. Met deze loonreeksen zorgen we voor een beloning die recht doet aan hun cruciale bijdrage.” Het eerste concrete voorstel is al uitgewerkt voor het Academisch Ziekenhuis Paramaribo. Andere ziekenhuizen zullen op basis hiervan hun eigen loonstructuren ontwikkelen. De invoering zal gepaard gaan met zorgvuldige juridische toetsing om fouten te voorkomen. Tot de implementatie van de nieuwe loonreeksen zal het zorgpersoneel overbruggingstoelagen blijven ontvangen te rekenen vanaf 1 januari 2025. Daarnaast is overeengekomen dat het personeel van het Diakonessenhuis en het Sint Vincentius Ziekenhuis ook in aanmerking komt voor de SRD 1.500 toelage die eerder aan landsdienaren is toegekend. Een ander belangrijk punt in de overeenkomst is dat de Nationale Ziekenhuisraad (NZR) opnieuw in overleg treedt met het ministerie van Volksgezondheid over aanpassing van de tarieven, in het licht van de verwachte loonkostenstijgingen. De besluitenlijst zal ter goedkeuring worden voorgelegd aan de Regeringsraad. Minister Mac Andrew gaf aan dat de clusterministers het mandaat hadden om de onderhandelingen te voeren, en dat hij geen belemmeringen verwacht bij de goedkeuring. “Deze overeenkomst is niet alleen een erkenning van het harde werk van ons zorgpersoneel, maar ook een belangrijke stap om hen te behouden voor ons land”, aldus de bewindsman.
The post Regering en gezondheidsbonden bereiken akkoord over loonreeksen ..
- PAHO werkt met partners aan nieuw Caribisch gezondheids- en…..
- Meer zon, maar nog steeds onweersbuien..
- Principeovereenkomst tussen regering en RAVAKSUR Plus over …..
- SCVU is Koi Carper de baas..
- Twaalf mensen doodgeschoten tijdens feest in Mexicaanse sta…..
- Willem Bilkerdijk (86) Paramaribo 22-6-2025..
- Paus hekelt verval van internationaal recht..
- Lezing en culturele avond in het kader van 1 juli..
- Politiebond hekelt werkwijze minister Amoksi bij bevorderin…..
- Storing bij Diakonessenhuis: operaties en bevallingen stilg…..
- Topclubs strijden om het landskampioenschap..
- Structureel probleem met ‘Cashpnt’ pinautomaten; banken lev…..
- Koning Willem-Alexander: ‘Nederland net begonnen met aanpak…..
- Wan Okasi-voorzitter haalt uit naar kiezers en politici: “D…..
- Brunswijk houdt opties open ondanks akkoord..
- Bboy Dietje met Nederlands ISH Dance Collective in Australi…..
- Principeakkoord tussen regering en Ravaksur Plus..
- Nieuwe Indonesische ambassadeur wil band met Suriname verst…..
- Politiebond en Korpsleiding erover eens: Amoksi handelde te…..
- “Verbreek de cyclus”: UNODC roept op tot wereldwijde aanpak…..
- Regering en Ravaksur sluiten op valreep akkoord over fiscal…..