Na maanden van intensieve onderhandelingen hebben de regering en vijf gezondheidsbonden een akkoord bereikt over de invoering van aangepaste loonreeksen voor het personeel van diverse zorginstellingen. De overeenkomst werd gisteren officieel ondertekend op het ministerie van Volksgezondheid.
De ondertekening vond plaats in aanwezigheid van minister Steven Mac Andrew van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J), tevens coördinator van de clusterministers voor vakbondsaangelegenheden, en volksgezondheiddirecteur Rakesh Gajadhar Sukul. De betrokken bonden zijn:– Personeelsbond Psychiatrisch Centrum Suriname (PBPCS)– Bond van Personeel Regionale Gezondheidsdienst (BPRGD)– Algemene Bond van Personeel Academisch Ziekenhuis Paramaribo (ABPLAZ)– Bond van Personeel Sint Vincentius Ziekenhuis (BPSVZ)– Bond van Personeel Mungra Medisch Centrum (BPMMC)
Aangepaste loonstructuren per instellingDe nieuwe loonstructuur is reeds uitgewerkt voor het Academisch Ziekenhuis Paramaribo en zal dienen als model voor andere ziekenhuizen. Elk ziekenhuis zal op basis hiervan een eigen aangepaste loonstructuur ontwikkelen, met begeleiding van juridische toetsing om fouten en ongelijkheden te vermijden.
Overbrugging en toelagenTot de definitieve invoering per 1 januari 2025, zal het zorgpersoneel blijven profiteren van overbruggingstoelagen. Tevens is overeengekomen dat ook het personeel van het Diakonessenhuis en het Sint Vincentius Ziekenhuis aanspraak maakt op de SRD 1500 toelage die eerder aan landsdienaren werd toegekend.
Tarieven en toekomstbestendigheidEen belangrijk element in de overeenkomst is het hernieuwd overleg tussen de Nationale Ziekenhuisraad (NZR) en het ministerie van Volksgezondheid over aanpassing van de ziekenhuistarieven. Deze stap is noodzakelijk in het licht van de verhoogde loonkosten.
Minister Mac Andrew benadrukte tijdens de ondertekening het belang van deze overeenkomst: “Het zorgpersoneel vormt de ruggengraat van onze gezondheidszorg. Met deze loonreeksen zorgen we voor een beloning die recht doet aan hun cruciale bijdrage.”
De besluitenlijst met alle afspraken wordt binnenkort ter goedkeuring voorgelegd aan de Regeringsraad. De minister verwacht op basis van het gegeven mandaat geen obstakels in de verdere uitvoering.
- Een droom voor de kinderen van Sunny Point..
- 66-jarige man in ziekenhuis overleden na verkeersongeval me…..
- SML-play-off van start: Notch vs PVV en Voorwaarts vs Inter…..
- GOw2 heropent duurzaam selfservice-tankstation aan Mahonyla…..
- Sleur: ‘Cyanide en arseen in stuwmeer is tikkende tijdbom o…..
- Verdachte in verzekering gesteld na bedreiging buurvrouw..
- Verdachte in verzekering gesteld wegens vernieling..
- Wegomlegging tijdens installatie nieuw parlement..
- Pieter Kooistra..
- Marléne Hariette Norma Roberts – Le Blanc..
- Herdenken en vieren..
- Kanhai zal proberen straf Bordo in Suriname te laten uitzit…..
- GOw2 Mahonylaan heropend na renovatie van USD 1,8 miljoen..
- Joël ‘Bordo’ Martinus in Franse cel..
- PRO-ondervoorzitter hekelt houding VHP na verkiezingsnederl…..
- Bordo aangekomen in Frankrijk na uitlevering door Brazilië..
- Eerste DNA-vergadering zondag om 13:00 uur..
- Dodelijk verkeersongeval met Pickup aan Flamingoweg in Nick…..
- Twee verdachten op heterdaad betrapt bij diefstal van gasci…..
- Geen tijd voor frivoliteit..
- Beoogd DNA-voorzitter Adhin: “Ik houd van stevige debatten,…..