De regering werkt aan wetswijzigingen om het gebruik van e-bikes en scooters, beter te reguleren. Dit omvat aanpassingen in de Rijwet van 1971, de Wet Aansprakelijkheidsverzekering Motorrijtuigen (WAM) en het Rijbesluit van 1957. Vorig jaar zei minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie (JusPol), nog dat de voorstellen naar verschillende stakeholders zijn gestuurd voor feedback. Voorts kwam naar voren in dezelfde periode, dat het Korps Politie Suriname (KPS) en het Openbaar Ministerie al advies hadden gegeven, en andere belanghebbenden nog de gelegenheid kregen, hun bijdrage te leveren.
De voorgestelde wetgeving bepaalt dat e-bikes en andere tweewielers die als rijwielen of bromfietsen worden beschouwd, aan dezelfde eisen moeten voldoen als traditionele fietsen en bromfietsen. Dit betekent dat de voertuigen aan specifieke technische eisen moeten voldoen. Daarnaast is een WAM-verzekering verplicht, evenals de registratie en keuring van de voertuigen. Het dragen van een veiligheidshelm wordt verplicht gesteld en bestuurders moeten minimaal zestien jaar oud zijn.
Parlementariërs hebben hun bezorgdheid geuit over de snelle toename van e-bikes in het verkeer, vooral omdat veel jonge bestuurders zonder helm en zonder verkeerskennis deelnemen. Ronny Asabina (BEP) benadrukte de noodzaak van rijwegen voor tweewielers, aangezien veel ouders huiverig zijn, hun kinderen met een fiets de weg op te sturen door het gebrek aan fietspaden.
Bij verschillende gelegenheden heeft politiewoordvoerder Milton Kensmil benadrukt, dat de huidige veiligheidsrisico’s aanzienlijk zijn. Hij wees op de hoge snelheden die sommige e-bikes kunnen bereiken (tot 75 km/u) en op het gebrek aan regelgeving, waardoor de politie nauwelijks kan optreden.
Daarnaast worden ook driewielige voertuigen onvoldoende gereguleerd, wat leidt tot gevaarlijke situaties op de weg.
Om de verkeersveiligheid te verbeteren, heeft de politie voorgesteld samen met het ministerie van Economische Zaken de import en verkoop van e-bikes tijdelijk stop te zetten. Dit zou ruimte scheppen om een passend wettelijk kader, in te voeren. De urgentie van regelgeving werd onderstreept door een tragisch ongeval in 2022 waarbij een 10-jarig meisje op een e-bike om het leven kwam na een aanrijding met een auto. Daarna volgden nog andere e-bikers die het leven verloren in het verkeer.
Naast wetgeving wordt voorgesteld, dat de overheid gratis verkeerslessen faciliteert via particuliere rijscholen. Dit moet de verkeerskennis van e-bikegebruikers vergroten. Ook wordt gepleit voor strengere controles op de achterste zitting van e-bikes, aangezien deze vaak niet veilig is voor passagiers.
Hoewel de overheid eerder toezegde het Rijbesluit te herzien, blijft concrete actie vanuit het parlement uit. Met de stijgende risico’s in het verkeer, blijft een snelle invoering van regelgeving van cruciaal belang.
The post Regelgeving voor e-bikes noodzakelijk ..
- Voorzitter SPA: ‘Onze samenwerking betekent geen andere Nie…..
- NPS niet blij met huidige positie van de burgers..
- Rusland: NPS aan het begin van een nieuwe glorie..
- Column: Borrelpraat no. 862..
- VHP Rijnmond debat en discussie middag in Gouda..
- President juicht verzoeningsdienst Platform Inheemse Christ…..
- Atalanta Gooit Titelstrijd Open na Zege op Juventus..
- Laatste Transfernieuws en Geruchten: Man City, Bayern Strij…..
- Napoli Houdt Druk op Serie A-Leider Inter met Overwinning o…..
- Vrouwen uit alle hoeken van Suriname geëerd voor hun onmisk…..
- Bouwstenen voor duurzame en welvarende toekomst..
- VHP Rijnmond brengt diaspora en Suriname samen tijdens deba…..
- DE KRACHT VAN EEN KRITISCHE BURGER..
- 25 jaar FHR Institute for higher education..
- Ramsahai Jethu..
- Shirley Cynthia Soetowidjojo..
- De ontwikkeling in de bouwsector..
- President ingenomen met verzoeningsgebed Inheemsen..
- Maduro zegt dat vluchten om migranten uit de VS terug te br…..
- Meisjes van internaten ontvangen SAO-certificaat Basis Comp…..
- President Santokhi erkent fouten en pleit voor betere commu…..