OP WEG NAAR de installatie van het kabinet wordt duidelijk wie de ministers zullen zijn. Niet alles is al 100 procent bevestigd, maar de contouren beginnen steeds duidelijker te worden. Sommige namen wekken verbazing op en er wordt nu al geklaagd dat de nieuwe weg die is beloofd door de NDP in de voorhoede veel weg heeft van oude wijn, waar niemand blij van wordt.
Twee van de kernwaarden die deze coalitie heeft afgesproken in haar regeerakkoord zijn transparantie en integriteit. Zeker integriteit kan alleen maar worden geboden wanneer leiders zelf integer zijn. Het betekent dat leiders handelen volgens hun eigen morele en ethische principes, waarbij eerlijkheid, betrouwbaarheid en consistentie centraal staan.
President-elect Jennifer Geerlings-Simons lijkt met dit team geen vliegende start te maken
Een integer persoon is oprecht, neemt verantwoordelijkheid voor zijn of haar daden en handelt consistent in overeenstemming met zijn of haar overtuigingen, zelfs als dit niet altijd de makkelijkste weg is. Om beter inhoud te geven aan de kernwaarden transparantie en integriteit hadden partijen zich eraan moeten committeren een profiel te maken waaraan een minister zou moeten voldoen.
Het trackrecord mag niet worden vergeten bij de analyse van hoe integer iemand is. Daarnaast zou deskundigheid een belangrijke rol moeten spelen. Na het profiel te heben opgesteld, zouden partijen kunnen nagaan wie wel daaraan voldoet. Dat zou eerst binnen de partij kunnen en als daar niemand wordt gevonden zou daarbuiten moeten worden gekeken.
Als wordt gekeken naar sommige namen die nu zijn gepresenteerd als ministermateriaal dan is er terecht bezorgdheid. Dat een ministerie als Grondbeleid en Bosbeheer in de boezem van de Pertjajah Luhur komt is ronduit schrikbarend. Maar dan wordt vermoedelijk ook nog Bronto Somohardjo daar benoemd, die samen met vader Paul betrokken was bij vele grondschandalen tussen 2005 en 2010.
Het ministerie heeft een heel hoge moeilijkheidsgraad en heeft in de regeringen-Bouterse 1 en 2 ruim zeven ministers versleten. Om nou vermoedelijk Bronto Somohardjo daar te zetten, lijkt wel de goden verzoeken. Maar Somohardjo is er slechts één van.
Dat het ministerie van Natuurlijke Hulpbronnen weer naar Abop gaat, is ook zo een onbegrijpelijke beslissing. En om daar weer David Abiamofo te zetten, die zeker bekwaam is, maar naar verluidt ook behoort tot de elastische (schoon) familie van Abop-voorzitter Ronnie Brunswijk is ook zo een onbegrijpelijke kronkel. De familie Brunswijk heeft grote belangen in de goudsector. Abiamofo heeft opvallend genoeg juist heel weinig kunnen realiseren qua ordening in precies die sector.
Regeren met vijf partijen is moeilijk genoeg, maar als het ‘schip’ vol zit met ‘matrozen’ die ‘muiterij’ gewend zijn, dan gaat het bereiken van een behouden aankomst, zoals vermeld in het regeerakkoord veel inspanning vragen. President-elect Jennifer Geerlings-Simons lijkt met dit team geen vliegende start te maken. Bewust is het woord lijkt gebruikt, want de toekomst zal laten zien of het ‘schip’ toch wel een vruchtbare ‘vaart’ heeft gehad. Suriname rekent daarbij bijna krampachtig op zijn eerste vrouwelijke president.
- Trump noemt proces tegen Bolsonaro ‘internationale schand…..
- Gerold Ronnie Holwijn (59) Burnside, Coronie 7-7-2025..
- Gerold Ronnie Holwijn (59) Burnside Coronie 7-7-2025..
- Santokhi vraagt Adhin belangrijke wetten te bekijken en te …..
- Karin Refos: “De norm is nu gesteld – vrouwen kunnen het ho…..
- Rechter: OW moet aanbestedingsbesluit project Van ’t Hogerh…..
- Column: Kabinetsformatie: Competentie of beloningssysteem?..
- Twee pogingen om ongeschikte landmeters beëdigd te krijgen;…..
- Mogelijk vals diploma en stageverklaring bij dossier-Ramsuk…..
- Somohardjo kiest parlement boven ministerie – strafrechteli…..
- Slechts drie vrouwen in het nieuwe kabinet!..
- Santokhi overlegt met Geerlings-Simons en Adhin over machts…..
- Volksgezondheid bundelt krachten..
- Santokhi’s toespraak, wanvertoning hypocrisie en zelfverhee…..
- CHS verwacht volgende week officieel verzoek van DNA voor i…..
- Deng Boy F’a Birti na acht jaar weer naar Suriname..
- Is ChatGPT de nieuwe Google? We doken in de cijfers...
- President Santokhi en president-elect Simons overleggen ove…..
- Amoksi: bond BBS overschrijdt haar bevoegdheid..
- President Santokhi en assembleevoorzitter Adhin overleggen …..
- Reyme spreekt vertrouwen uit in regering-Simons..