De ondertekening van het regeerakkoord.
De voorgenomen samenwerking tussen de politieke partijen NDP, NPS, PL, A20 en BEP is vandaag officieel bekrachtigd met de ondertekening van het Regeerakkoord ‘Samen op weg naar een sociaal rechtvaardige en welvarende samenleving”. Dat schrijven de partijen in een gezamenlijke verklaring. De voorzitters hebben na een urenlange vergadering vannacht het akkoord ondertekend. Hoewel de ABOP zich kon stellen achter de inhoud van het akkoord heeft zij nog tijd nodig om tot ondertekening over te gaan.
De eerste aanzet van deze samenwerking vond plaats op 27 mei 2025 in Courtyard by Marriott. De vijf coalitiepartners hebben zich gecommitteerd aan een samenwerking waarin de vooruitgang van Suriname centraal staat en bestuurders dienstbaar zijn aan het volk.
De coalitie stelt zich ten doel om binnen deze regeertermijn ook tastbare resultaten, neer te zetten. Simultaan zal worden gewerkt aan een solide economische basis door onder andere de staatsuitgaven te rationaliseren en de verdiencapaciteit van de staat te verhogen.
‘Dit document is meer dan een schriftelijk akkoord; het is een belofte aan het volk van Suriname. Na 50 jaar is het tijd dat Suriname daadwerkelijk op eigen benen staat en zelf haar ontwikkelingskoers bepaalt’, aldus een gezamenlijke verklaring van de partij.
REGEERAKKOORDDownload
- Mahonieboom DNA omgevallen..
- Fête de la Musique 2025 brengt meer dan 40 artiesten samen …..
- TotalEnergies en Surinaamse Energiekamer sluiten partnersch…..
- Minister Raghoebarsing zwijgt over koersstijging..
- Halve offshore gebied Suriname nu onder contract na deal me…..
- Raymond Alder aangehouden in Guyana voor cocaïnesmokkel..
- KPS: Onderzoek zaak Sunparklaan verloopt vlot..
- Buurtmanager Wageningen vindt gevaarlijke voorwerpen tijden…..
- Boldewijn: is Goerdat wel eerlijk en openhartig geweest naa…..
- Korpschef Isaacs: ‘Er is sprake van enige mate van verruwin…..
- Surinaams Rode Kruis viert 85 jaar hulpverlening en menseli…..
- Presentatie van krachtig boek op Wereld Sikkelceldag..
- Suriname brengt Amazonecultuur tot leven op ‘Caribbean Expe…..
- Soos Hortensia viert 50 jaar betrokkenheid met senioren in …..
- Onderzoek bij vaststelling van het vaderschap..
- Monumenten dreigen te verdwijnen: actie dringend nodig..
- Asabina: nieuw regeerteam blinkt uit in bekwaamheid, betrok…..
- Staat Suriname verkoopt aandelen Hakrinbank vanaf SRD1200 p…..
- John Kenneth Maria Muller..
- ‘De Grote Boom’ fototentoonstelling brengt huidige generati…..
- Iran overweegt afsluiting Straat van Hormuz: risico op were…..