Het regeerakkoord ‘Samen op weg naar een sociaal rechtvaardige en welvarende samenleving’ is op woensdag 25 juni 2025 definitief ondertekend door alle zes beoogde coalitiepartners: NDP, NPS, ABOP, PL, A20 en BEP. Daarmee is de politieke samenwerking binnen de nieuwe regeringscoalitie officieel bekrachtigd, zónder voorbehoud.
Eerder had de ABOP het akkoord slechts onder voorwaarden getekend en meer tijd gevraagd voor interne afstemming. Met de uiteindelijke ondertekening van partijleider Ronnie Brunswijk is de weg nu vrij voor de formele start van de coalitie en het verdere proces richting de verkiezing van president en vicepresident.
De nieuwe coalitie heeft zich gecommitteerd aan een gezamenlijke inzet voor de ontwikkeling van Suriname, met nadruk op sociaal rechtvaardig beleid, transparant bestuur en economische versterking. “We willen binnen deze regeertermijn tastbare resultaten neerzetten,” aldus de verklaring.
Focus op economische groei en dienstbaar bestuurIn het akkoord is opgenomen dat er gewerkt zal worden aan het rationaliseren van staatsuitgaven, het verhogen van de verdiencapaciteit van de staat en het versterken van de economische basis. Het document benadrukt dat bestuurders dienstbaar moeten zijn aan het volk en dat de regering meetbare vooruitgang zal boeken op sociaal en economisch gebied.
Volgens de ondertekenaars markeert het akkoord een historisch moment. “Na 50 jaar onafhankelijkheid is het tijd dat Suriname werkelijk op eigen benen staat en zelf haar ontwikkelingskoers bepaalt,” staat te lezen in het document. De coalitie noemt het akkoord meer dan een beleidsstuk: het is een belofte aan het Surinaamse volk.
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Suriname presenteert ‘Gron Nyan’ op Wereldexpo in Japan..
- Stienstra: ‘SLM is geen nationale trots, maar blok aan het …..
- Zeer natte vrijdag verwacht..
- Pand Nassylaan is geen monumentaal gebouw..
- Consuella Simonds uit Apoera zet eenzaamheid om in schrijve…..
- VS hervat visumprogramma voor studenten, maar eist openbare…..
- Jenny Bianca Caupain (51) Paramaribo 15-6-2025..
- Frits Pieter Haimé (71) Paramaribo 17-7-2025..
- Brand verwoest gebouw op Sosis-terrein aan Marowijnestraat..
- Leerlingen Mulo Wageningen met gevaarlijke voorwerpen naar …..
- Ramnandanlal: nieuwe regering zal creatief moeten zijn..
- REQUEST FOR EXPRESSION OF INTEREST – SELECTION OF INDIVIDUA…..
- ‘Ook helers zijn in beeld’; politie waarschuwt ondersteuner…..
- Politie stuit op 2 illegale drugsvliegtuigen te West Surina…..
- Hernieuwd onderzoek Moiwana- en Herman Gooding-zaak: Lijvig…..
- Korpschef Isaacs: “We werken aan integriteit binnen het pol…..
- Boldewijn waarschuwt voor politieke instabiliteit bij krapp…..
- Energietransitie vereist betrokkenheid elke Surinamer..
- Morgen herdenking 180 Jaar Boeroes in Suriname..
- Eerste overwinning Yellow Birds in hoofdklasse basketbalcom…..